Video Foto Galeri Yazarlar
21.8.2017 - Pazartesi

Azerbaycan'da Vahşet! Müslüman ailenin 2 çocuğunun başı kesildi

Okunma: 19613
AZERBAYCAN 21 Haziran 2015 14:08
Videoyu Aç Azerbaycan'da Vahşet! Müslüman ailenin 2 çocuğunun başı kesildi

Azerbaycan'ın ikinci büyük şehri olan Gence'de Müslüman bir ailenin iki çocuğu bilinmeyen nedenden ötürü başı kesilerek katledildi.

HABER: ISLAH HABER
 
Dün Azerbaycan'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

Akşam saatlerinde Gence bölgesinde yaşanan bir vahşette, Muhafazakar kimliğiyle bilinen bir ailenin evine giren yüzü maskeli iki kişi evde bulunan 1 ile 3 yaşındaki iki çocuğun başını keserek olay yerinden kaçtığı açıklandı. 
 
Genc şehir Polis merkezinin ANS PRESS-e verdiği bilgiye göre, olayın yaşandığı vakit ailenin tamamının evde olduğu belirtildi. Akşam saatlerinde iki maskeli şahsın eve girerek 1 ve 3 yaşında olan çocukların başını kestiği ve cinayet sonrası evden hiçbir şey almadan olay yerinden kaçtığı ifade edildi.
 
Vahşet sonrası olay yerine gelen Polis, saldırının kimler tarafından ve neden gerçekleştirildiğini araştırıyor.
 
Öte yandan bölgede yaşayan sakinlerin ajansımıza aktardığı bilgiye göre,  ailenin Sünni dini bir Cemaat'e bağlı oldu yönünde. Gence'de yaşayan halkın yüzde 90'ının Şiilerin oluşturduğu ve Şii yoğunluğun Sünni halk üzerinde ciddi baskılar kurduğu söyleniliyor.
 
Azerbaycan'da Sünnilerin Vahabi gibi görüldüğü, Gence'de polis tarafından yakalanan sakallı Müslümanların sakalının kesildiği hatta camilerde dahi baskıların hat safhada olduğu belirtiliyor.
 
Olay sonrası millet vekili Qənirə Paşayeva,  bütün gerçekleri ortaya çıkarmak adına katillerin derhal yakalanması için adli mercilerin ciddi araştırma yaptığını, bu tür katillerin insanlık duygularını yitirdiğini ve başkalarına ders olması için Azerbaycan'da cezaların dahada sertleştirilmesi gerektiğini söyledi.
 
Vahşet sonrası olay yerine gelen Polis'in, saldırının kimler tarafından ve neden gerçekleştirildiği yönünde geniş çapta bir araştırma yaptığı belirtiliyor. 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | uçak bileti | mobil uygulama | Kek kalıpları |