Video Foto Galeri Yazarlar
20.8.2017 - Pazar

Biz Daha İsimlerini Öğrenmeden Onlar (İnşallah)Şehit Oluyorlar

Okunma: 6494
AFGANİSTAN 27 Mart 2017 16:05
Videoyu Aç Biz Daha İsimlerini Öğrenmeden Onlar (İnşallah)Şehit Oluyorlar

Pentagon, 19 Mart günü Afganistan Paktika eyaletinde insansız hava uçakları ile hedef alınan El-Kaide lideri Qari Yasin'in şehit olduğu iddiasında bulundu. Peki kim bu Qari Yasin? Onu da yabancı basından öğrenelim...

 ISLAH HABER / Sümeyye Polat
 
Senelerdir Pakistan ve Afganistan'da 'teröristlere'  karşı operasyonlar düzenlemiş. 2008 Eylül ayında Pakistan İslamabad Marriott Oteli'ne düzenlenen suikastte 2, sadece 2 ABD teröristinin ölümünden sorumluymuş. Şehadeti 21 Mart'ta rapor edilmiş.  Pakistan'daki Taliban hareketi de Qari Yasin'in şehadetini 1 gün sonra ilan etmişmiş. Amerikan Ordusu onu " bahsi geçen 2 ABD teröristine ek olarak onlarca 'teröristin' ölümünden sorumlu tutuyor ve Tehrik-i Taliban (Pakistan Taliban Hareketi)'ne mensup olduğunu ancak El-Kaide saldırılarını gerçekleştirdiğini söylüyor.

İşte yıllardır bunu yapıyorlar. Onu sadece Taliban'a nispet edemiyorlar artık çünkü Obama'nın deyimiyle : "Taliban'ı Afganistan'dan çıkarmak imkansız artık". Yani Taliban'ın artık Afganistan'ın yönetim birimi olduğu ABD tarafından da sözlü olarak kabul edildi. Ve Makdisi'nin dediği gibi: "Bunlar orman kanunları veya gücün kanunlarıdır.
Ormanların işbirlikçilerinin kestiği tırnaklarımız ve pençelerimiz büyüyüp gelişinceye kadar Amerika pençesini bizim üzerimizden kaldıracak veya işlerimize karışmayı terk edecek değildir. Pençelerimiz ve tırnaklarımız büyüyüp gelişirse işte o zaman Amerika korkacaktır. Hatta ne yaparsak yapalım bizi de demokratik sayacaktır..."
( BOP, 2.Baskı, s.60) 

Bizim için Qari Yasin'in Taliban ya da El-Kaide'den olması arasında fark yoktur. Aslında onlar için de yoktur ancak yakın bir gelecek için aynı durum geçerli olmayabilir. Bkz. 25 Mart 2017 Sangin zaferi https://alemarah-english.com/?p=12357 ( http://www.islahhaber.net/taliban-sangin-ilcesinin-tamamini-ele-gecirdi-89767.html ) Biz önemini kavramıyor olabiliriz ama Sangin ne hikmetse yabancı basında çok farklı bir şekilde yer edindi. Artık topluca kabul ediyorlar Beyaz Bayraklıların zaferini! Dolayısıyla da yavaş yavaş yumuşama politikasına başlıyor Washington ahalisi. ABD'nin o kısacık ancak zulüm dolu tarihini inceleyen herkes ABD'nin bükemediği eli öptüğünü görecektir. Dolayısıyla da artık "Sadece Taliban olduğu için değil de intikam için öldürdük". "Taliban değil de Pakistan Talibanı"." Pakistan Talibanı değil de El-Kaide idi." vs vs vs.  "Onlardan (Kitap ehlinden) bir grup var ki, Kitab’dan olmadığı hâlde Kitab’dan sanasınız diye (okudukları) Kitap’tanmış gibi dillerini eğip bükerler ve, “Bu, Allah katındandır” derler. Hâlbuki o, Allah katından değildir. Bile bile Allah’a karşı yalan söylerler.​" (Ali İmran, 78)

Bkz. Pentagon, "Yasin was killed on March 19 in a 'counter-terrorism airstrike' in Paktika province." ifadesini kullandı. "counter -terrorism airstrike" dediği "terörle mücadele hava saldırısı". E bunu böyle söyleyince yetmez ama bir de ABD Savunma Bakanı sözde ılımlıların gönlünü almalı : " Qari Yasin’in ölümü, İslamiyet’i karalayan ve masum insanları hedef alan teröristlerin adaletten kaçamayacağının kanıtı”

Masum insanları hedef alan teröristler demişken "Batı, 1990'dan Bu Yana 4 Milyon Sivil Müslümanı Katletti" başlıklı rapor: 
 http://www.middleeasteye.net/columns/unworthy-victims-western-wars-have-killed-four-million-muslims-1990-39149394

Eğer söyledikleri doğru ise Allah Qari Yasin'in şehadetini kabul etsin. Inna lillahi ve inna ileyhi raciun.

"Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır." (Saff Suresi 8. Ayet)
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | uçak bileti | mobil uygulama | Kek kalıpları |