Video Foto Galeri Yazarlar
19.8.2017 - Cumartesi

Cizre'yi kana bulayan PKK'lıların yalanı ortaya çıktı (Video)

Okunma: 6343
ÖZEL HABER 27 Aralık 2014 20:14
Videoyu Aç Cizre'yi kana bulayan PKK'lıların yalanı ortaya çıktı (Video)

PKK'ya yakın kaynakların sürekli yalan haberler üreterek Kürt gençlerini nasıl kandırdığı kendi yayınladıkları video görüntüsünde ortaya çıktı.

ISLAH HABER
 
PKK'lı militanların dün gece itibariyle Cizre'nin Nur Mahallesi'ni kuşatma altına alınıp HÜDA PAR'lı  mütedeyyin kişilerin oturduğu evler uzun namlulu silahlarla taranması, birkaç  evin de ateşe verilmesi  ile  bölgede tansiyonun yükseldi son bilgilere göre 2 kişinin öldüğü ve 3 kişinin de yaralandığı belirtildi.
 
PKK’ya yakn kaynakların sosyal medyadan örgütlenmesi için Kürt gençlerine çağrıda bulunun kişiler, bölgede yalan haberler ile kin ve nefret tohumu ekmek için canla başla çalıştığı gözlendi.
“Cizre - Hizbullah (Hüda Par) militanları uzun namlulu silahlarla Cizre'yi tarıyor” adlı video ile bölgede katliam çağrısı yapılmasını isteyen kötü niyetli kişiler sosyal medyada yayınladıkları amatörce çekilen bir video görüntüsünde yalanları ortaya çıktı.
 
Bestanuçe1 adlı sitenin “Cizre'de Hizbu-şeytan (HÜDA-PAR) ve Polis ortak halka saldırdı" başlıklı yayınladığı videoda, görüntüyü çeken kişilerin açıkça PKK’lı olduğu anlaşılırken hatta konuşmalarından bölgedeki evlere ateş eden PKK’lıların Şarjör doldur boşalt yaptığı ve yeter denilerek ateş açmayı sürdürdüğü kameraya açıkça yansıdığı görülüyor.
 
Öte yandan Dindar insanlara yönelik saldırıda  Cizre Belediyesi'nin de destek verdiği belirtilirken bölgede araç giriş ve çıkışını engellemek için Belediyeden alınan kepçelerle  hendekler kazıldığı ifade edildi. PKK’lılarca ateşe verilen evlerin söndürülmesi için Cizre Belediyesi'nin  itfaiye göndermediği  de kaynaklarda geçen bilgilerde yer aldı.
Ayrıca mahalleye ateş açılan binalardan birisi de belediyenin kültür merkezi olduğu HÜDA PAR'a yakın kaynaklarca ifade edildi. 
 
Panzer ve Akrep adı verilen araçlarla eylemcilere müdahale edilirken eylemciler ara sokaklara kaçarak polise taşlarla saldırdı. Polisler ise gaz bombalarıyla karşılık verdi.

 
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | uçak bileti | mobil uygulama | Kek kalıpları |