Video Foto Galeri Yazarlar
29.4.2017 - Cumartesi

Esed Halep'e yardımı engelledi

Okunma: 2552
SURİYE 13 Eylül 2016 18:05
Videoyu Aç Esed Halep'e yardımı engelledi

Kuşatma altında bulunan Halep'e Türkiye'den Suriye'ye insani yardım götüren 20 TIR, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan geçti. Ancak Esed rejimi, gönderilen yardımı reddetti.

Suriye'de dün akşam yürürlüğe giren ateşkesin ardından, bu ülkeye insani yardım taşıyan 20 TIR, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan geçerek Suriye'ye girdi. TIR sayısının gün içinde 40'a ulaşacağı bilgisi verilmişti. Yardım malzemelerinin Reyhanlı'daki BM depolarından yüklendi. Halep'e gönderilen TIRLAR'da yiyecek, çocuk kıyafeti ve oyuncak bulunuyordu. Ancak Esad rejimi gönderilen yardımı reddetti. Bu karara gerekçe olarak, yardımın "rejim ve BM ile koordineli şekilde" gönderilmemesi gösterildi.

Suriye Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili, resmi haber ajansı SANA'ya, "Suriye hükümeti ve BM ile koordineli olarak gönderilmeyen insani yardımı reddediyoruz. Özellikle de Türk hükümetinden gelenleri" dedi. Kuşatma altında bulunan Halep'te binlerce insan tıbbi ve gıda malzemelerinin eksikliğinden dolayı zor günler geçiriyor.
Kaynak : yeni şafak

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
haberler Adana Oto Kiralama Hatay Araç Kiralama Hatay Oto Kiralama