Video Foto Galeri Yazarlar
21.8.2017 - Pazartesi

Facebook'tan Misvak Dergisi'ne Nusra,Ahrar ve Fransa cezası

Okunma: 4428
ÖZEL HABER 15 Temmuz 2016 22:29
Videoyu Aç Facebook'tan Misvak Dergisi'ne Nusra,Ahrar ve Fransa cezası

Misvak Dergisi'nin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin açıklaması ve Fransa'da yaşanan saldırı hakkında çizdiği iki karikatürü Facebook tarafından kaldırıldı. Öte yandan Cumhuriyet Gazetesi okuyucularına bilerek Ahraruş Şam ve Nusret Cephesini IŞİD olarak tanıtarak yalan habere imza attı.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ

 

İslami çizgide yayın yapan ve birçok karikatürle bazı kesimleri ciddi manada rahatsız eden mizah dergisi Misvak, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin, Rusya’nın Ahrar Şam ve İslam Ordusu’nun El Kaide ile ilişkili olduğu iddiasına ve Fransa'da yaşanan saldırıya karşın çizdiği iki karikatüre Facebook tarafından sansür uygulandı.
 

Misvak Mizah Dergisi söz konusu sansür hakkında bir açıklamada bulundu.

Açıklamada Suriye'nin en güçlü muhalif grubu Ahraruş-Şam'ın Amerika tarafından terör listesine alınmasını eleştiren ve terörün bir Bumerang olduğunu hatırlatan iki karikatürü Facebook Türkiye yönetimi tarafından kaldırıldı. Yöneticilerimizin hesaplarına ceza geldi.

Günlerdir Facebook'ta Suriyeli mülteciler hakkında nefret suçu işleyen yalan yanlış haberlerle toplumu endişe ve korkuya sevk eden şiddeti öven, nefreti yükseltenlere karşı herhangi bir yaptırım yok.

Bizler Facebook Türkiye yönetiminin ikircikli tavrını kınıyoruz. 
Bu tavırları ile Terörün ve Teröristin gerçek hamisi olduklarını bir kez daha ispat ettiler.

Yerlere sigara izmariti atmayan Ekolojik Terör örgütünün resmi yayın organı Cumhuriyet Gazetesi hakkımızda yaptıkları haber ile DAEŞ ile mücadele eden Suriye'nin meşru muhalefetini DAEŞ gibi göstererek ESED, DAEŞ ve PKK'nın aynı değirmene su taşıdıklarını ikrar etmiş oldular. 
Kamuyouna arz ederiz


Öte yandan Cumhuriyet Gazetesi okuyucularına bilerek Ahraruş Şam ve Nusret Cephesini IŞİD olarak tanıtarak yalan habere imza attı

 

Söz konusu Misvak Dergisi yayınladığı karikatürde ,Suriye'de İran ve Rusya destekli Esed rejimine yönelik düzenlediği saldırılarla adından sıkça söz ettiren Ahraruş Şam ve Nusret Cephesi mensubu savaşçılar arasında yaşanan diyalogla John Kerry'e göndermede bulunuyor
 
Nusret Cephesi mensubu bir savaşçısının Ahraruş Şam savaşçısına yönelik " On yılda iki milyon kardeşimizi katdeleden Kafirler Zulme karşı kıyam eden bizlere terörist demiş ne dersin Akhi? diye soru sorması üzerine Ahraruş Şam mensubu bir savaşçı soruya "Elhamdulillah HasbinAllah'ı ve nimel Vekil" Allah bize yeter, O ne güzel vekildir. Ali İmran 173 ayetiyle cevap verdiği görülüyor.


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | uçak bileti | mobil uygulama | Kek kalıpları |