Video Foto Galeri Yazarlar
26.4.2017 - Çarşamba

İsa Süğirtin Hoca'nın Vefatının 17 Yılı

Okunma: 2186
ÖZEL HABER 21 Ocak 2017 16:53
Videoyu Aç İsa Süğirtin Hoca'nın Vefatının 17 Yılı

İlim Erbab'ından İsa Hoca r.h vefatının 17. yılında kendisini Rahmetle anıyoruz.

Her daim yılmak bilmeyen mücadele azmi, uyanık bir kalbi ve derin bir basireti vardı. Kendisi diri bir Müslümandı. Hayatının her anı kıyam, her yönüyle örnek bir ilim erbabıydı.

İnsanlara sürekli olarak İslami anlatan ve ölüm onu gelip ebedi yolculuğa götürene kadar yılmadan, usanmadan bu yolda karşısına çıkan meşşakat'lara katlanıp Allah'dan yardım isyerek her daim, her yerde insanlara tevhidin hakikatlarını anlatan, ilmiyle etrafındakilere kalkan olan bir Hoca'mızdı.

Allah Rasulu (s.a.v) ‘’Alimin ölümü, alemin ölümü gibidir.’’ Buyurmaktadır.  Bu hadis iyi anlaşılırsa ancak o zaman ilmin ve ilim ehlinin değeri, önemi ve Müslümanlar nazarında kadri ve kıymeti anlaşılacaktır. Eğer Alime değer verilmiyor ise bu demektirki müslümanız diyenler daha tevhidi çağrıyı ve çağrının manasını doğru anlamamışlar. Böyle bir uyanış şuurlu ve bilinçli bir uyanış olmaktan uzaktır.

Allah Rasulu (s.a.v) diğer bir hadisi şeriflerinde ‘’Allah bir topluluktan ilmi zorla söküp almaz, Ancak Alimleri öldürerek ilmi söküp alır. Geriye cahiller kalır. İnsanlar onlara soru sorarlar. Onlarda cevap verirler. Böylece hem kendileri sapıtırlar, hemde soru soranları saptırırlar. (İbni Mace) buyurmaktadır.

Belki İsa Süğirtin R.h çoğu insanın ismini duymadığı, ilmini bilmediği birisi, biz kendisinin İslam adına ne kadar önemli bir şahsiyet olduğunu unutmuyor ve unutmamanızı sizlerden umuyoruz. Kendisine Allah'tan Rahmet diliyoruz.
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
haberler Adana Oto Kiralama Hatay Araç Kiralama Hatay Oto Kiralama