Video Foto Galeri Yazarlar
29.4.2017 - Cumartesi

İşgal Güçleri Filistin'de Gözaltılara Devam Ediyor

Okunma: 826
FİLİSTİN 11 Eylül 2016 17:10
Videoyu Aç İşgal Güçleri Filistin'de Gözaltılara Devam Ediyor

İşgal güçleri bu sabah (11 Eylül Pazar) Batı Yaka ve Kudüs'ün çeşitli bölgelerine düzenledikleri baskınlar sırasında birçok evde arama yaptı ve altı Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, dün gece Batı Yaka'nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyen işgal güçlerinin işgal ordusuna ve Yahudi yerleşimcilere yönelik direniş faaliyetlerine karıştıkları için aranan altı kişiyi gözaltına aldığını öne sürdü.

Bildiride, Tulkerem vilayetindeki Nur Şems Mülteci Kampı'ndan Filistinli iki gencin gözaltına alındığı, ayrıca Nablus'tan bir gencin, Kudüs'e bağlı El-Cedira köyünden bir gencin ve Beytlahim'e bağlı Beyt Ficar beldesinden iki Filistinlinin gözaltına alındığı ifade edildi.

İşgal ordusu, El-Halil'de yapılan aramalar sırasında silah ele geçirildiğini ve gözaltına alınanların sorguya çekilmek üzere götürüldüklerini söyledi.

Yerel kaynaklar, işgal ordusunun Beyt Ficar beldesine baskın düzenleyerek iki genci gözaltına aldığını ve evlerinde arama yaptığını, gençlerden birinin Mahmud Abdullah Tagatıga olduğunun öğrenildiğini bildirdi.

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
haberler Adana Oto Kiralama Hatay Araç Kiralama Hatay Oto Kiralama