Video Foto Galeri Yazarlar
25.4.2017 - Salı

İşgal Zindanlarında Tutulan Filistinli 100 Esir Daha Açlık Grevine Başlıyor

Okunma: 1405
FİLİSTİN 15 Eylül 2016 22:05
Videoyu Aç İşgal Zindanlarında Tutulan Filistinli 100 Esir Daha Açlık Grevine Başlıyor

İşgal zindanlarında tutulan Filistinli 100 esir daha açlık grevine başlıyor.

Uluslararası Kızılhaç Örgütü, işgal rejimi hastanelerinde yatan ve açlık grevi eylemini sürdüren Filistinli üç esirin sağlık durumlarının iyice kötüleşmesinden endişe duyulduğunu açıkladı.

Filistinli esirler Muhammed El-Bülbül, Mahmud El-Bülbül ve Malik El-Kadı, idari hapis cezalarını protesto amacıyla iki ayı aşkın bir süredir açlık grevi eylemi yapıyor. Açlık grevindeki esirleri düzenli olarak ziyaret eden doktor, "Bu zor dönemde hastaları, temsilcilerini ve ilgili kişileri hayatlarını kaybetmelerini veya vücutlarında tedavi edilemeyecek kalıcı bir hasar meydana gelmemesi için soruna çözüm bulmaya çağırıyoruz" dedi.

Filistinli Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti Başkanı İsa Karakıa, idari hapis cezasını protesto için 71 gün önce açlık grevine başlayan Malik El-Kadı'nın sağlık durumunun çok kötü olduğunu söyledi. Karakıa, bugün (15 Eylül Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, esir El-Kadı'nın durumunun 2011'den bu yana yapılan ferdi açlık grevleri içinde en kötüsü olduğunu ifade etti.

Filistinli esirin yedi gündür komada yattığını belirten Karakıa, esir El-Kadı'nın tutulduğu hastanede ölümle boğuştuğunu bildirdi.
Bu arada, açlık grevindeki Filistinli üç esire destek amacıyla işgal zindanlarında yatan 100 esirin açlık grevine başlayacağı kaydedildi.


MalikElKadi1
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
haberler Adana Oto Kiralama Hatay Araç Kiralama Hatay Oto Kiralama