Video Foto Galeri Yazarlar
20.8.2017 - Pazar

Islah Haber'e Uygur Haber ve Araştırma Merkezi'nden açık destek

Okunma: 3193
ÖZEL HABER 16 Ağustos 2016 00:09
Videoyu Aç Islah Haber'e Uygur Haber ve Araştırma Merkezi'nden açık destek

Sitemize yönelik Çin hükümeti tarafından yollanan mail ile Doğu Türkistanlı Müslümanlar hakkında yayınlanan haberlerin kaldırılması istenmiş bunun üzerine sitemizde buna ilişkin bir haberle bu tür talepleri ret etmişti. Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM ) ise söz konusu olay sonrası yayınladığı bir haber ile sitemize destek verdi.

ISLAH HABER / HABER MERKEZİ
 

Türkiyeli Müslümanlar olarak Çin zulmü altında bulunan Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz hakkında sağlıklı bilgileri bize ulaştıran Uyghurnet sitesi Islah Haber'e açık destek mesajı yayınladı.
 
UYHAM Genel Yayın Yönetmeni Hamit Göktürk tarafından verilen açık destek mesajında şu ifadelere yer verildi. UYHAM'ın açık desteğinden ötürü Islah Haber Genel Yayın Yönetmeni Hacı Ali Doğan ve site çalıanları olarak teşekkürlerimizi sunarız.
 


Komünist Çin yönetimi 1949 yılında Batılı  Galip güçlerin ihaneti Sovyetlerin askeri ve mali yardımı ile bağımsız Doğu Türkistan Cumhururiyetini askeri güç kullanarak zorla işgal ettiği bilinen bir gerçektir. Komünist maskeli Faşist Çin yönetimi 67 yıldır, İşgal altında tuttuğu Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Uygur Türklerine karşı baskı, zulüm, işkence, etnik ayırımcılık, dini,ekonomik ve ırkı soykırım uygulamaları ile bu ülkenin tarihi sahip ve sakinleri Müslüman Uygur Türkleri başta bu ülkede yaşayan bütün Türk ve Müslüman halkları sindirme ve toptan imha etme uygulamalarını her gün yeni yöntemler ekleyerek Çin Milli Politikası halinde ve pervasızca sürdürmeye devam ediyor. İşgalcı Çin’in bu insanlık dışı acımasız ve vahşet derecesindeki icraatlarını ifşa eden,gündeme taşıyan ve Çin’i bu konuda  samimi olarak uyaran medya organlarını ya çok ucuza satın almakta,  satın alamadıklarına ise,çeşitli yöntemlerle saldırmakta,xantaj ve korkakça   tehdit etmektedir.
İşgalcı Çin’in  şantaj ve korkakça tehditlerine maruz kalan medya organından biri  ve  son örneği  ise, ülkemizin İslam Kardeşliği  bağlamında duyarlılığı ile öne çıkan ve Haber Sitesi’nde açtığı özel DOĞU TÜRKİSTAN başlığı ile bu davayı ve  bülkeyi sürekli gündemde tutmaya çalışan İSLAH HABER Sitesi olmuştur.  Çin’nin geleneksel ve alçakça iğfal ederek satın alma ve kandırma yöntemlerini kullanmaya yeltendikleri ancak, bu aşağılık yöntemleri işlemeyince bu kez korkakça ve alçakça  tehdit yoluna başvurduğu açıklandı.

Refikimiz İslah Haber’i ve  bir birlerinden değerli Kardeşlerimiz olan başta genel yayın yönetmeni sayın Ali Doğun Bey başta bütün   çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Allah sizlerden razı olsun.Bu uğurdaki halisane  ve cesur çalışmalarınıza   Allah Taala güç katsın ve başarılar ihsan buyursun.

İşgalçı Çin’in bu aymaz ve sadece korkakların başvurduğu aşağılık korkutma  ve şantaj yöntemi içi boş kuru bir bloften  ibarettir. İşgalcı Çin günümüzde adeta Kağıttan Bir Kaplan haline gelmiştir. Zevalı  ve tarihin karanlıklarına gömülerek  Neronlar, Firavunlar,Mossolini ve Fasist Hitler ve diğer kan içicilerin akibetleri ile aynı olacaktır ve zevalı de çok yakındır. Zalim ve işgalcı Çin, Mazlumlar  ve  onların savunucuları karşısında bir HİÇ’tirler. İşgalcı Çin döktüğü masum Müslüman Türklerin ve diğer insan Kardeşlerimizin kanında mutlaka boğulacaktır. Kutsal Doğu Türkistan bağımsızlık mücadelesi mutlaka Allah’ın izni ile başarılı olacak ve ayyıldızlı gökbayrak Doğu Türkistan semalarında mutlaka dalgalanacaktır. Allah Taala’nın  emri ilahisi  bu mübarek topraklarda tekrar hakim olacaktır. Sizler İSLAH HABER Ailesi olarak bu kutsal dava’nın birer  cesur savunucularısınız. Hakkın ve doğrunun  müdafiisiniz.İşgalcı Çin’in korkakca ve alçakça  tehditleri sizin bu uğurdaki çalışmalarınızın  çok değerli başarısının  bir kanıtı ve aynı zamanda Onur belgesidir.

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi  ve Türkiye’de yaşayan Doğu Türkistan muhacirleri olarak sizleri  çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyor ve  minnet ve şükranlarımızı sunuyor ve Sizlerle gurur duyuyoruz.

Hür,Bağımsız ve Hakkın ve hukukun hakim olduğu DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURİYETİ’nde mutlaka birlikte  olacağız . Doğu Türkistan’ın bin yıllık kutsal  sembol şehri,  Azizane Kaşgar’ın Eyidgah Cami’inde hep birlikte şukur namazı kılacağız ve şükün secdesine kapanacağız.  İNŞAALLAH.

Hakkın Vadettiği Günler  Belki Yarın –  Belki de Yarınlardan da yakındır.

Çalışmak bizden Tevfik Allah Talaa’dandır. ALLAH BİZ BİLEN

                                                                        Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

 

İşgalcı Çin’in alçakça ve korkakça tehditleri ile ilgili İSLAH HABER sitemizdeki  tüm gelişmeleri konu alan yazı’yı aşağıda bilgilerine sunuyoruz.

Çin yönetimi Islah Haber'i tehdit etti!

 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | uçak bileti | mobil uygulama | Kek kalıpları |