Video Foto Galeri Yazarlar
19.8.2017 - Cumartesi

Mustafa İslamoğlu'na bir cevap da Alparslan Kuytul'dan geldi

Okunma: 6627
ÖZEL HABER 15 Şubat 2016 07:43
Videoyu Aç Mustafa İslamoğlu'na bir cevap da Alparslan Kuytul'dan geldi

Mustafa İslamoğlu'nun Hz. Adem'in babası var açıklaması sonrası sosyal medyada ciddi tartışmalara neden olurken, İslamoğlu'na tepkiler giderek artıyor. Son olarak Mustafa İslamoğlu'na bir cevap da Alparslan Kuytul'dan geldi.

HABER: ISLAH HABER
 
Yapmış olduğu farklı açıklamalarla sürekli gündeme gelen ve bu açıklamalar sonrası tepkileri üzerine toplayan Mustafa İslamoğlu'na Ebubekir Sifil, Mehmet Emin Akın'dan sonra bir cevapta Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'dan geldi.
 
AKABE Vakfı’nın kurucusu ve İlahiyatçı Mustafa İslamoğlu'nun geçtiğimiz günlerde sahibi olduğu Hilal Tv'de yayınlanan Vahyin Penceresin'de İnsan Suresi 2. ayetini delil olarak ileri sürüp Hz. Adem'in babasının olduğunu iddia etmiş ve bu açıklaması ise ciddi tepkilere neden olmuştu.
 
Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'a kendi sitesinde, Mustafa İslamoğlu'nun İnsan Suresi 2.ayete dayanarak Hz.Adem'in de babasının olması gereketiğini ayette: " Biz insanı karmaşık olan bir damla sudan yarattık" buyurduğu için Hz.Adem de insandır ve babası olmalıdır" demesini nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusu üzerine Kuytul, Mustafa İslamoğlu'nun"Hz.Adem'in de babası olmalı" sözünü hayretle karşılıyorum açıklamasında bulundu
 
Kuyutul, "Konuşacak başka meselesi kalmayan insanların en önemli davası ve düşmanı alimler yada hadisler olmuş. 
 
  Alimlerin ve muhaddislerin sözlerinin sürekli tersini konuşan bu insanlar,  Rasullah'ın ve Kur'an a dayanayarak hüküm çıkaran  bu alimlerin ölmüş olmasından mı cesaret alıyorlar" diye konuşan Kuytul, çok cesursanız  Allah'ın dünyasında Allah'ın dediği olsun deyin, bizde görelim dedi.
 
Kuytul'un açıklamasının devamı için; 
 

Mustafa İslamoğlu: "Hz. Adem'in babası vardır" açıklaması

Ebubekir Sıfil'in İslamoğlu hakkında açıklaması

Mehmet Emin Akın'ın açıklamasıHaber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | uçak bileti | mobil uygulama | Kek kalıpları |