Video Foto Galeri Yazarlar
30.4.2017 - Pazar

Musul'daki siyah bulutların nedeni

Okunma: 2673
IRAK 17 Ekim 2016 12:41
Videoyu Aç Musul'daki siyah bulutların nedeni

Şafak vakti başlatılan Musul harekatı kapsamında koalisyon güçlerine bağlı jetler havalanırken, IŞİD'in hendeklere doldurduğu ham petrolü yakarak hava sahasındaki görüş açısını sıfıra indirdiği görüldü.

Musul operasyonu başladı. Musul yakınlarındaki köylerden, IŞİD'liler tarafından Peşmergelere ağır silahlarla karşılık veriliyor. Bu arada İşid militanlarının koalisyon uçaklarının görüş alanını daraltmak için hendeklere doldurulan ham petrolü ateşe verdiği belirtildi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge Bakanlığı, Musul'da IŞİD'e yönelik, Hazır Cephesi ile Güver ve Geyyara cephelerinde 04.00 itibariyle eş zamanlı operasyon başlatıldığını duyurdu. Musul yakınlarındaki köylerden, IŞİD'liler tarafından peşmergelere ağır silahlarla karşılık veriliyor.

Bu arada IŞİD'lilerin koalisyon uçaklarının görüş alanını daraltmak için lastikler yaktığı ve hendeklere doldurulan ham petrolü ateşe verdiği belirtildi. Bu nedenle Musul'a yakın bölgelerde gökyüzünde simsiyah bulutların oluşması dikkati çekti.

Kaynak : timetürk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
haberler Adana Oto Kiralama Hatay Araç Kiralama Hatay Oto Kiralama