Video Foto Galeri Yazarlar
25.4.2017 - Salı

Sisi'nin Askerleride Halep'e Gidiyor

Okunma: 7998
GÜNDEM 8 Aralık 2016 17:37
Videoyu Aç Sisi'nin Askerleride Halep'e Gidiyor

Mısırlı askerler, ilk görevlerini Esed Rejimiyle birlikte Halep’te gerçekleştirecek.

Lübnan Hizbullahına yakınlığıyla bilinen El Ahbar Gazetesi, Mısırlı askeri yetkili ve danışmanların Suriye’nin hangi bölgelerinde bulunduğunu açıklayan bir rapor yayınladı.

Raporun önemle vurguladığı diğer bir gerçek ise Mısırlı askeri yetkililerin Suriye’deki varlığı Rusya tarafından destekleniyor.

Rapora göre Mısırlı askeri yetkililer ve güvenlik uzmanları, ‘iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek ve terörizmle mücadele’ kapsamında Suriye’de bulunuyor.

Rusya tarafından desteklenen program çerçevesinde Kasım ayı başından bu yana Suriye’ye gelen Mısırlı yetkililer Şam, Hama hava üssü, Humeymim hava üssü ve Humus’taki Altifur havalimanında bulunuyor.

Söz konusu gelişme, Rusya’yla ilişkilerin geliştirilmesi kararından bu yana Moskova Yönetiminin, Ankara için hazırladığı diplomatik sürprizlerden bir yenisi olarak değerlendirildi.

Raporda ayrıca Mısırlı askerlerin önümüzdeki süreçte Tartus askeri limanında çalışmalara başlayacağı yönündeki bilgi de yer alıyor. Mısırlı askerlerin buradaki görevi mayından arındırma faaliyetleri ve patlayıcı geliştirme çalışmaları olacak.

Mısırlı askerler, ilk görevlerini Esed Rejimiyle birlikte Halep’te gerçekleştirecek.

Kaynak : Asyanin Sesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
haberler Adana Oto Kiralama Hatay Araç Kiralama Hatay Oto Kiralama