Video Foto Galeri Yazarlar
21.8.2017 - Pazartesi

Ümmete çağrı; Mescid-i Aksa'ya sahip çıkın!

Okunma: 3784
FİLİSTİN 11 Mart 2017 08:55
Videoyu Aç Ümmete çağrı; Mescid-i Aksa'ya sahip çıkın!

Mescid-i Aksa imam hatibi Şeyh İsmail Nevahida ve Hamas liderlerinden İsmail Heniyye, Siyonist İsrail rejiminin ezanın hoparlörlerden okunmasını yasaklayan kararına tepki gösterdi.

Siyonist İsrail rejiminin ezan kararına Filistin'de tepki gösterildi.

Bugün Cuma namazı hutbesinde Siyonist işgal rejiminin ezanın hoparlörlerden okunmasını yasaklayan kararına değinen Mescidi Aksa hatibi, kararın Filistinliler tarafından reddedildiğini söyledi. 

Mescid-i Aksa imam hatibi Şeyh İsmail Nevahida, İsrail'in aldığı bu kararla bölgeyi savaşa sürüklemeyi arzuladığını kaydetti. Hutbede tüm Müslümanlara seslenen Nevahida, Mescid-i Aksa'ya sahip çıkılmasını istedi. Müslümanlardan Mescidi Aksa’ya yönelik sorumluluklarını yerine getirmeleri, ve Aksa'nın özgürlüğü için çalışmalarını isteyen Nevahida, Filistinlilerden de Mescidi Aksa’ya gelmelerini ve işgale karşı birlik olmalarını istedi.

HENİYYE: İSRAİL BAŞARIYA ULAŞAMAYACAK

Siyonist İsrail rejiminin söz konusu ezan kararına tepki gösteren bir diğer isim de Hamas liderlerinden İsmail Heniyye oldu. Heniyye, Siyonist İsrail rejiminin başarıya ulaşamayacağını belirtti.

İbadete açılan El-Akluk Camii’nin açılışına katılan Heniyye, “İşgalcinin savaşlarda yerle bir ettiği camilerden bile ezanlar yükseliyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak : Yeniakit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | uçak bileti | mobil uygulama | Kek kalıpları |