Video Foto Galeri Yazarlar
20.1.2020 - Pazartesi

​ABD’de kutup fırtınası binden fazla uçuş iptal ve 12 ölü

DÜNYA 31 Ocak 2019 17:18
Videoyu Aç ​ABD’de kutup fırtınası binden fazla uçuş iptal ve 12 ölü

Kutup fırtınası, ABD’nin Orta Batı bölgelerinde aşırı soğuklara sebep olurken, basında yer alan haberlere göre Michigan, Iowa, Indiana, Wisconsin ve Minnesota eyaletlerinde 12 kişinin öldüğü belirtildi.

ABD'de son 25 yılın en soğuk günleri yaşanıyor. Ülkede etkili olan aşırı soğuklar nedeniyle 12 kişi öldü. Soğuk ve yağışlı havaya teslim olan ülkede çok sayıda uçak ve tren seferi iptal edilirken yetkililerden de vatandaşlara uyarı üstüne uyarı geliyor. 

Illinois emniyet güçleri, motordaki yakıtın donması nedeniyle Auburn yakınlarındaki bir otobüste mahsur kalan 21 kişinin kurtardığını açıkladı.


Posta hizmetleri yapılamıyor

Detroit polis merkezi sözcüsü, dün 70 yaşındaki bir adamın yerleşim yerinde ölü bulunduğunu belirtirken, aşırı soğukların posta hizmetlerinin aksamasına sebep olduğunu belirtti.

Iowa Üniversitesi’nden yapılan açıklamada ise dün günün erken saatlerinde bir öğrencinin kampüs binası dışında ölü bulunduğu aktarıldı. Öğrencinin aşırı soğuk nedeniyle donarak öldüğü düşünülüyor.


Chicago donuyor

Chicago sokaklarında ise insanlar toplu taşıma araçlarına yönelirken, eyaletteki termometrelerin -18 dereceyi gösterdiği ifade edildi. Aşırı soğuklar sebebiyle Chicago dâhil, ABD’nin çeşitli bölgelerinde eğitime ara verildi. Polis buzlanma sebebiyle karayollarında kaza riski olabileceği konusunda uyardı. Yetkililer Michigan eyaletinde bugün dâhil olmak üzere tüm ofislerin kapalı kalacağını duyurdu.

Öte yandan Flight Air internet sitesi, binden fazla uçuşun iptal edildiğini aktardı.
Kaynak : Şarkul Avsat
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Kıyam Terzi
FES TURİZM