Video Foto Galeri Yazarlar
25.9.2017 - Pazartesi

“Arabistan aleyhine” ayaklanmaya çağırdı!

Okunma: 5873
İRAN 5 Eylül 2016 20:04
Videoyu Aç “Arabistan aleyhine” ayaklanmaya çağırdı!

İran’ın dini lideri Ali Hamaney Arabistan’a sert çıktı. İran İslam dünyasını “Arabistan aleyhine” ayaklanmaya çağırdı!

İran'ın dini lideri Hamaney yine kendi itikadı dışındakilerden bir ülkeye daha kin kustu. Ortadoğuda akan kanın üst sorumlularından olan İran yönetimi kendileri her konuda İslamı en iyi şekilde temsil ediyormuş gibi bu seferde Suudi Arabistan yönetimine hakaretler yağdırdı.

Sahabelere (r.a) ve Peygamberimizin (s.a.v)  eşine etmedik hakaret birakmayan sözde İran İslam Cumhuriyeti dini lideri Hamaney bakın Suudi yönetimine neler söyledi;


Ali Hamaney: Arabistan yönetimi “İslam’ın yüz karası gümrahlar”, “günah işleyen müftüler”, “Allah’ın yolunu kapatanlardır” dedi!

İran’ın dini lideri Şii Ayetullah Ali Hamaney Hac mevsimi arefesinde bir mesaj yayınlayarak “İslam Dünyasının Suudi yetkililerin yakasına yapışmasını” istedi!

Suriye, Yemen, Irak, Afganistan gibi ülkelerdeki İran’ın desteğiyle olan savaş ve kıyımlardan hiç söz etmeyen Hamaney İslam dünyasının “Suud hakimlerini İslam aleminde yaptıkları cinayetlerden dolayı” iyi tanımalarını ve onların yakasını bırakmamalarını istedi!

Arabistan yönetimini “Cani suudi” diye hitap eden İran’ın dini lideri, Suudi yönetimin İranlı hacıları ülkeye almadığını öne sürdü oysaki bundan önce İran “Arabistan bizim şartlarımızı kabul etmediği için hacı göndermeyeceğiz” diye açıklama yapmıştı!

Hamaneyi Arabistan’ın “Amerika ve Siyonistlerin kaşrısında davranışları İslam dünyasının yüz karası olan siyasetçileri, açıkça kitap ve sünnete aykırı fetva veren haramhor ve günah işleyen müftüleri ve propaganda ayakçılarıyla İran İslam Cumhuriyeti’nin İranlı hacıların dini görevini engellediğini göstermeye çalıştığını ” öne sürdü ve Arabistan’ın bu sene “Müslümanlara Mescid-i Haram ve Allah’ın yolunu kapattığını” söyledi.


Hamaney yanlısı milis güçlerin Arabistan’ın İran’daki büyükelçilik ve konsolosluğuna saldırmasından ve Arabistan’ın bu temsilciliklerini yakmasından sonra Riyad yönetimi İran ile bütün ilişkilerini kesmişti.


Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |