Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

​Bangladeşli uçak korsanının silahı oyuncak çıktı

Okunma: 338
DÜNYA 25 Şubat 2019 17:47
Videoyu Aç ​Bangladeşli uçak korsanının silahı oyuncak çıktı

Bangladeş'in başkenti Dakka'dan Dubai'ye giden yolcu uçağını kaçırma teşebbüsünde bulunan bir kişi, askerlerle girdiği çatışmada öldürülürken, şahsın kullandığı silahın oyuncak olduğu öğrenildi.

KahveKitap
Bangladeşli sivil havacılık yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Biman Bangladeş Havayollarına ait Pazar günü Dubai’ye sefer gerçekleştirecek olan bir uçağın kokpitine giren şüpheli adamın öldürüldüğü duyuruldu.

Dakka’dan hareket ederek, Chittagong üzerinden Dubai’ye ulaşması planlanan Boening 737 tipli uçak hakkında yetkililer, Shah Amanat Havalimanı'na acil iniş gerçekleştirerek, burada güvenlik güçlerince etrafının kuşatıldığını söyledi. Vurulan korsanın eşi ile sorunları olduğunu ve  Başbakan Şeyh Hasina ile görüşmek istediğini ifade eden yetkililer, olayda sivillerin zarar görmediğini belirtti.

Bangladeş ordu sözcüsü konu ile ilgili yaptığı açıklamada, korsanı teslim olmaya davet ettiklerini ve kendisinin bunu reddettiğini belirterek, daha sonra da vurduklarını açıkladı. Özel kuvvetlerin olaya dahil olmadan önce, 142 yolcu ve mürettebatın güvenli bir şekilde tahliye edildiğini açıklayan yetkililer, mürettebattan bir görevlinin rehin alındığını ardından da kurtarıldığını belirtti.

Bangladeş polisi tarafından bugün yapılan açıklamada, uçağı kaçırmaya çalışan kişi tarafından olayda kullanılan silahın oyuncak olduğu ifade edildi. Chittagong şehrindeki polis komiseri Kasım Divan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, şüphelinin elindeki silahın oyuncak olduğunu ve vücudunda patlayıcı olmadığını ifade etti. Divan ayrıca, "Olayla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Görünüşe göre şahsın akli dengesi yerinde değil" dedi.
Kaynak : Şarku'l Avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder