Video Foto Galeri Yazarlar
23.9.2017 - Cumartesi

“Halep’e Yol Açın” konvoyunun detayları belli oldu

Okunma: 7123
SURİYE 7 Aralık 2016 10:41
Videoyu Aç “Halep’e Yol Açın” konvoyunun detayları belli oldu

İHH öncülüğünde 14 Aralık Çarşamba günü Türkiye’nin dört bir yanından Cilvegözü Sınır Kapısına “Halep'e Yol Açın” sloganıyla bir kara konvoyunun yola çıkacağı öğrenildi.

Suriye’de dünyanın gözü önünde sistematik bir katliam gerçekleştiriliyor. Özellikle de son dönemde Halep, Esed rejimi ve Rus güçlerince havadan ve karadan gece gündüz bombalanıyor. Şehirde gıda malzemeleri tükenmiş, sağlık sistemi çökmüş durumda. Tüm bunlar yaşanırken uluslararası toplum üç maymunu oynuyor.

Saldırıların başladığı günden bu tarafa Suriye’ye yönelik yardımlarını aralıksız sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı ise dünyanın sessiz kaldığı Halep’teki duruma dikkat çekmek amacıyla bir kara konvoyu hazırlıyor. 14 Aralık Çarşamba günü İstanbul’dan yola çıkması planlanan konvoya Türkiye’nin 81 ili ve yurt dışından da katılımlar olacak. Konvoy güzergahı üzerindeki illerde Halep'teki saldırıları protesto için eylemler yapılacak. Konvoyda, içerisinde temel gıda malzemelerinin yer alacağı yardım TIR’ları olacağı gibi katılımcılar da yanlarında insani yardım malzemeleri getirebilecek. Konvoyun son durağı olan Cilvegözü sınır kapısında da bir basın açıklaması yapılacak. Açıklamada katliamların durdurulması ve insani yardım koridoru açılarak bu yardımların ulaştırılması çağrısı yapılacak.

KATILMAK İSTEYENLER

İstanbul’dan başlayacak ve herkesin kendi özel araçlarıyla katılacağı yolculuğa dahil olmak isteyenler için güzergah ve katılım koşulları şöyle:

Karadeniz illerinden gelecekler İstanbul; İç Anadolu bölgesinden gelecekler Ankara ve Kayseri; Akdeniz, Ege’den gelecekler Konya; Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan gelecekler de Gaziantep'ten konvoya dahil olabilecekler. (Buluşma noktaları ve zamanları başvuru için irtibat kurulan yetkililerden alınabilir.)

İstanbul’dan konvoya katılacaklar İHH Genel Merkezi ve ya ilçe temsilciliklerine bizzat müracaat edip form doldurarak başvuruda bulunabilecekler.

Temsilciliklere ulaşmak için tıklayın

Türkiye’nin diğer illerinden konvoya katılmak isteyenlerse şehirlerinde insani yardım dernekleriyle irtibata geçerek başvuru yapabilecekler.

İnsani yardım derneklerine ulaşmak için tıklayın

Kaydını yaptıranlar istedikleri buluşma noktasından konvoya katılabilecek.

Kaynak : yeni akit

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |