Video Foto Galeri Yazarlar
16.9.2019 - Pazartesi

'Husilerin hava savunması vuruldu'

Okunma: 1746
GÜNDEM 28 Mart 2015 06:52
Videoyu Aç 'Husilerin hava savunması vuruldu'

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun sözcüsü, Şii Husilerin Yemen'in başkenti Sana’daki hava savunma sistemleri ve kara birliklerinin vurulduğunu açıkladı.

KahveKitap

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da bulunan komuta merkezinde açıklama yapan sözcü, bugünkü bombardımanda Husilerin hava savunmasının hedef alındığını duyurdu. Sözcü, Suudi Arabistan sınırına doğru hareket halindeki kara birliklerinin de savaş uçakları ile vurulduğunu söyledi.

Sana'daki Al Jazeera kaynakları, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının akşam saatlerinde Sana’daki bazı hedefleri bombaladığını söyledi.

Kaynaklar, Sana’nın güneyinde bulunan Husilere ait askeri tesis ve silah depolarının havadan üç kez bombalandığını belirtti.

Silah depolarının hedef alınması üzerine Husilerin depoları tedbir amaçlı boşalttığı ve silahları bilinmeyen yerlere taşıdığı ifade edildi. 

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, hava saldırılarında başkent Sana'daki Deylemi askeri üssü, 1. zırhlı tümen, Fec Attan bölgesindeki havacılık tugayları karargâhı, havacılık fakültesindeki uçaksavarlar, Nakam Dağı'ndaki silah depoları ve özel kuvvetler hedef alındı.

Görgü tanıkları, saldırıların ardından Nakam ve Fec Attan'daki silah depolarından alevlerin yükseldiğini aktardı. Başkent Sana ise elektriklerin kesilmesiyle karanlığa gömüldü.

 
Kaynak : Al Jazeera

Haber var islah eder, haber var ifsad eder