Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

“İlişkileri Normalleştirmek İhanettir” Cumasında Onlarca Kişi Yaralandı ​

Okunma: 730
FİLİSTİN 17 Kasım 2018 12:25
Videoyu Aç “İlişkileri Normalleştirmek İhanettir” Cumasında Onlarca Kişi Yaralandı ​

“Siyonist Rejimle İlişkileri Normalleştirmek İhanettir” sloganıyla yapılan bugünkü Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin 34’cü cumasında işgal güçleri yine masum ve savunmasız halka ateş açtı ve göz yaşartıcı bomba yağdırdı.

KahveKitap
Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri verdiği bilgide, ikindiden sonra eylem çadırlarına oradan da sınıra yürüyen savunmasız halka işgal güçlerinin gerçek mermilerin yanında göz yaşartıcı bomba ve plastik mermilerle saldırdığını söyledi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı işgal güçlerinin saldırıları sonucu şimdiye kadar 3’ü ağır 40 kişinin yaralandığını duyurdu.Diğer taraftan işgal güçleri yayınladığı bildiride, göstericileri dikenli tellere yaklaşmamaları konusunda uyararak, yaklaşanları vurmakla tehdit etti.

Yediot Ahranoot gazetesi verdiği haberde, Gazze sınırında askerlerin teyakkuzda olduklarını, İsrail’in göstericileri tel örgülere yaklaşmamaları konusunda uyardığını, yaklaşmaları durumunda onları şiddetli bir şekilde vurma tehdidinde bulunduğunu ifade etti.

İşgal rejiminde yayın yapan Kanal-10 televizyonu muhabiri, işgal askerlerine dikenli tellere 100 metre yaklaşanların ve yangın çıkarıcı balon gönderenlerin vurulması konusunda talimat verildiğini söyledi.

30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde şimdiye kadar 247 kişi şehid olurken, 25 binden fazla kişi de yaralandı.

 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder