Video Foto Galeri Yazarlar
20.1.2018 - Cumartesi

‘İngiltere Kraliçesi, Halifelerden Daha Erdemli’ Diyen Şii İmam Protesto Edildi

Okunma: 5271
İSLAM DÜNYASI 7 Mayıs 2017 12:16
Videoyu Aç ‘İngiltere Kraliçesi, Halifelerden Daha Erdemli’ Diyen Şii İmam Protesto Edildi

Özellikle Ehli Sünnet Müslümanlara karşı sert söylemleriyle tanınan Şii din adamı, yaşadığı Avustralya’nın Sydney kentinde protesto edildi.

Avustralya’nın en büyük Camisinin bulunduğu Lakemba’daki Haldon Caddesinde yürüyen Şeyh Muhammed Tevhidi, ülkenin en kalabalık Müslüman nüfusunun yaşadığı kentte protesto edildi.

7 News muhabiriyle birlikte dükkanların önünden geçen Şii İmam Tevhidi halkın nefretiyle karşılandı. İşyeri sahiplerinden birisi Şeyh Tevhidi’ye ‘Allah sana lanet etsin, seni domuz, seni köpek’ şeklinde bağırdı.

Röportaj yapmak için sokağa çıkan Şeyh Muhammed Tevhidi, protestoyla karşılaşınca 7 News muhabiriyle birlikte araçlarına dönmek zorunda kaldı.

Şii din adamını gören Müslümanların yatışmadığı gözlendi. Şeyh Muhammed Tevhidi’nin sosyal medya hesabına giren Lakemba halkı ‘bu köpek Lakemba sokaklarında yürüdü ve hiç kimsenin bir şey yapmadığına inanamıyorum’ gibi mesajlar bıraktı.

Şii İmam Muhammed Tevhidi’ye Yönelik Nefretin Nedeni

İran, Lübnan, Pakistan ve Yemenli Şiilerin Suriyeli sivil halka yönelik saldırgan tutumları, Müslümanların zihnindeki Şiilerin tarih boyunca takındığı benzer eğilimleri yeniden canlandırdı.

İranlı Şeyh Muhammed Tevhidi ise ‘Kudüs aslında Yahudilerindir, Terörist Ebu Bekir ve Ömer’e karşı Hristiyanların yanındayım, İngiltere Kraliçesi Halifelerden daha asil ve erdemli, Avustralya’da Sahihi Buhari yasaklanmalı vb’ ifadeleri nedeniyle Müslümanların özel nefretini kazanmış görünüyor.

Muhammed Tevhidi’nin Paylaşımlarından Biri

Yukarıdaki paylaşımı resmi sosyal medya hesabından takipçilerine ileten Şeyh Muhammed Tevhidi, İngiltere Kraliçesinin 91. yaş gününü kutlayarak, Kraliçenin önceki ve şimdiki İslam halifelerinden ve liderlerinden daha asil ve erdemli olduğunu savunarak ‘fasid İslam Devletlerinin hanımefendinin kraliyetinden adaletin, özgürlüğün ve insan haklarının temellerini öğreneceği günlerin geleceğini umuyorum’ dedi.

Kaynak : Asyanın Sesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder