Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2018 - Perşembe

‘IŞİD Avcısı' takma adlı keskin nişancı Havice'deki çatışmalarda öldürüldü

Okunma: 5663
ÖZEL HABER 2 Ekim 2017 18:01
Videoyu Aç ‘IŞİD Avcısı' takma adlı keskin nişancı Havice'deki çatışmalarda öldürüldü

Iraklı Şii milis gücü Haşdi Şabi, ‘IŞİD Avcısı' takma adıyla bilinen ve iddialara göre çok sayıda IŞİD'liyi öldürdüğü ileri sürülen keskin nişancı Ebu Tahsin'in geçen gün Irak'ın kuzeyindeki Havice yerleşiminde IŞİD'li öldürmeye giderken, kendisi IŞİD tarafından öldürüldü.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Iraklı sosyal paylaşım ağ kullanıcılarının yayınladığı bir videoda 62 yaşındaki Ebu Tahsin'in silah arkadaşının kaç IŞİD militanını öldürdüğü sorusuna, ‘321' yanıtını verdiği görülüyor. Irak’ın Beyci bölgesinin kuzeyindeki Makul Dağları’nda aralık ayında kaydedilen görüntülerde Tahsin, iki yıldır gönüllü olarak IŞİD'e karşı savaştığını belirterek, “Şu dağların çevrelediğini alanı görüyor musunuz? Allah’a şahidim olsun ki, kimse buraya yaklaşamaz” sözleriyle IŞİD’e meydan okumuştu?

İşindeki ustalığını sakinliğine bağlayan Ebu Tahsin, “Rahatım. Zihnim rahat. Beni zaman zaman başka yerlerde görevlendiriyorlar ama ben hep buraya gelmek istiyorum. Son olarak bir ay izin kullanmamı istediler ama ben 12 gün sonra geri döndüm” diye konuştu.

Haşdi-Şabi'nin Haviceye operasyonu sırasında bir aylık izninden savaşmak için erken gelen ''IŞİD Avcısı'' lakablı Ebu Tahsin IŞİD'li  öldürmeye çıkarken, kendisi IŞİD tarafından öldürüldü.

Ebu Tahsin'in doğduğu Irak'ın güneyindeki Basra kentinde düzenlenen cenaze törenine milis komutanları ve Iraklı Şii lider Ayetullah Ali Sistani'nin temsilcisi katıldı.

Ebu Tahsin'in daha önce Irak ordusunda görev yaptığı ve 1973'ten bu yana Bağdat'ın katıldığı tüm savaşlarda bulunduğu bildirildi.

Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder