Video Foto Galeri Yazarlar
23.7.2019 - Salı

​İsrail: Suriye konusunda 3 kırmızı çizgimiz var

Okunma: 1194
SURİYE 25 Ocak 2019 13:54
Videoyu Aç ​İsrail: Suriye konusunda 3 kırmızı çizgimiz var

İsrail'in Kudüs Bakanı Zeev Alkin, İsrail’in Suriye'de üç kırmızı çizgisi olduğunu söyledi. Alkin, söz konusu üç başlığı İran’ın Suriye’de askeri olarak konuşlanması, bölgenin terör üssüne dönüşmesi ve gelişmiş silahların Suriye topraklarına sevkiyatı olduğunu aktardı.

KahveKitap
 Alkin, söz konusu üç başlığı İran’ın Suriye’de askeri olarak konuşlanması, bölgenin terör üssüne dönüşmesi ve gelişmiş silahların Suriye topraklarına sevkiyatı olduğunu aktardı.

İsrail’in söz konusu kırmızı çizgileri korunmasını sağlamak için Suriye'de çalışmaya devam edeceğinin altını çizen Alkin "İsrail'e saldırmayı seçen kişi, vurulacağını da hesaba katmak zorunda" ifadesini kullandı.

İsrail radyosu, söz konusu tutumun Rusya Savunma Bakanlığı’nın İsrail’in Suriye’deki keyfi saldırılarını durdurması gerektiğine ilişkin yaptığı açıklamanın ardından geldiğine dikkat çekti.

İsrail'in Güvenlik İşleri İçin  Küçültülmüş Bakanlar Kurulu (KABİNET) Gazze Şeridi'ndeki ve Suriye’deki gelişmeleri görüşmek üzere dün bir toplantı düzenledi. İsrail'in yeni Genelkurmay Başkanı General Aviv Kochavi de söz konusu görüşmeyle birlikte ilk kez olarak bir KABİNET toplantısına katıldı.
Kaynak : Şarku'l Avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder