Video Foto Galeri Yazarlar
19.8.2019 - Pazartesi

​İsrail Suriye’yi vurdu: 3 rejim askeri öldü, 7’si yaralandı

Okunma: 13147
SURİYE 2 Haziran 2019 13:56
Videoyu Aç ​İsrail Suriye’yi vurdu: 3 rejim askeri öldü, 7’si yaralandı

Suriye resmi haber ajansı SANA’nın askeri bir kaynağa dayandırarak verdiği haberine göre, İsrail’in Suriye’nin Kuneytra bölgesini hedef alan saldırısında 3 rejim askeri öldü, 7’si de yaralandı.

KahveKitap


Söz konusu kaynak, “Siyonist düşman Kuneytra’nın doğu kırsalında birkaç füze atarak saldırganlığını yineledi” diyerek, bu saldırı sonucunda 3 rejim askerinin öldüğünü, 7’sinin yaralandığını ve bazı maddi kayıplar meydana geldiğini bildirdi.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Suriye’den GolanTepeleri'ndeki Hermon Dağı’na (Şeyh Dağı) doğru atılan ve biri İsrail topraklarına düşen iki rokete cevaben Esed rejimine ait bazı askeri hedeflerin savaş uçakları ve saldırı helikopterleriyle vurulduğu kaydedildi.

Suriye topraklarından İsrail'e yönelik tüm saldırılardan rejimin sorumlu olduğu ifade edilen açıklamadaİsrail’in her saldırıya kararlı bir şekilde cevap vereceği de vurgulandı.

Suriye rejimi, bu sabah Şam yakınlarında büyük patlamalar meydana geldiğini ve Suriye Hava Savunma Kuvvetleri’nin Şam'ın güney banliyölerindeki düşmanca saldırılara yanıt verdiğinibelirtti.

İsrail son yıllarda, Suriye'deki İran ve Hizbullah hedeflerine karşı yüzlerce saldırı gerçekleştirdi.
Kaynak : Şarku’lAvsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder