Video Foto Galeri Yazarlar
21.5.2019 - Salı

​Katil İşgal Askeri: Yaptığıma Asla Pişman Değilim ​

Okunma: 1049
FİLİSTİN 30 Ağustos 2018 07:51
Videoyu Aç ​Katil İşgal Askeri: Yaptığıma Asla Pişman Değilim ​

Filistin'li yaralı genci yakın mesafeden açtığı ateşle şehit eden​ Katil İşgal Askeri; Yaptığıma Asla Pişman Değilim ​

İşgal askeri Elor Azaria, Mart 2016'da işlediği cinayetten pişman olmadığını ve benzer durumda kalsa yine aynı şekilde davranacağını söyledi.Azaria, El-Halil kentinin Tel Er-Remide bölgesinde Abdulfettah Eş-Şerif isimli Filistinli genci yakın mesafeden ateş ederek şehit etmişti.


"Abdulfettah Eş-Şerif isimli yaralı Filistinli genci yakın mesafeden ateş ederek katleden işgal askeri Elor Azaria"

Eş-Şerif, işgal askeri ateş ettiği sırada yaralı halde yerde yatıyordu ve hareket etme ya da kendini savunma imkânı yoktu.Katil işgal askeri, Israel Hayom gazetesinde yayınlanan röportajında, kendisiyle uyumlu olduğunu ve olması gerektiği gibi davrandığını söyledi.

Azaria, kendisine verilen ceza oldukça hafifletilmiş olmasına rağmen cezalandırılmasının hata olduğunu ifade etti.İsraillilerin kendisine büyük destek verdiğini belirten Azaria, "İsrail halkı birlik oldu ve her zaman arkamızda durdu" dedi.

Katil işgal askeri Elor Azaria serbest bırakıldığında işgal rejimi hükümet başkanı Binyamin Netanyahu kendisini kutlamış ve ailesine desteğini bildirmişti.Netanyahu, Azaria'nın yargılanması sırasında fanatik Yahudilerin işgal rejimi Genelkurmay Başkanı aleyhinde attıkları sloganlara da sessiz kalmıştı.

 
Kaynak : fiem

Haber var islah eder, haber var ifsad eder