Video Foto Galeri Yazarlar
16.7.2018 - Pazartesi

'Musul'da Türk askeri hedef alınacak'

Okunma: 5426
GÜNDEM 18 Ekim 2016 16:32
Videoyu Aç 'Musul'da Türk askeri hedef alınacak'

Haşdi Şaabi örgütü sözcüsü Yusuf el Kelabi, örgütün Başika'yı kuşattığını iddia etti.

Kelabi Tasnim Haber Ajansına yaptığı açıklamada Türk askerinin Musul savaşında bulunmasına dair açıklamada bulundu. Kelabi, Türk askerinin hedef alınacağını ima etti.

"TÜRK ASKERİ HEDEF ALINACAK"

Kelabi, Türk askerlerinin Irakta olması durumuna ilişkin şu açıklamalarda bulundu: Irak ordu güçleri bu gün Başika bölgesinde hızlı bir şekilde ilerleyerek bölgeyi kontrol altına almış ve Türk askerlerinin olduğu kışlayı muhasara etmişlerdir. Irak ordusunun bu bölgeyi kontrol altına alması Türk güçlerini burada her türlü eylem yapma imkanını yok etmiştir ve Türk askerleri herhangi bir girişimde bulunurlarsa onlar hedef alınacaklardır. 

O, sözlerinin devamında; Musul operasyonunun aşamalarından birisi Türk askerlerini Musul savaşından uzak tutmak ve onları savaş bölgesinden izole etmektir.

ÇAVUŞOĞLU BAĞDAT'A GİDECEK Mİ?

Elde olan bilgilere göre; yakın zamanda Türkiye Dışişleri Bakanı yüksek rütbeli yetkililerle birlikte Bağdat ziyaretinde bulunup, Irak yetkilileri ile bu konuları müzakere edecekler.

HAŞD-İ ŞAABİ MUSUL'A GİRECEK Mİ?

Kelabi, Gönüllü Halk Güçlerinin Musul'a girmeleri konusunda da; Gönüllü Halk Güçlerinin Musul'un içine girmesi operasyonun gidişatına bağlıdır. Bizim şimdi operasyonda görevimiz bellidir ve biz bu görev esasında çalışıyoruz.

Kaynak : time turk

Haber var islah eder, haber var ifsad eder