Video Foto Galeri Yazarlar
15.7.2019 - Pazartesi

​Red Wave 1 deniz tatbikatı Suudi Arabistan’da başladı

Okunma: 489
AFRİKA 31 Aralık 2018 02:37
Videoyu Aç ​Red Wave 1 deniz tatbikatı Suudi Arabistan’da başladı

‘Red Wave 1’ deniz tatbikatı, Somali'den gelen gözlemcilerin yanı sıra Suudi Arabistan, Ürdün, Mısır, Sudan, Cibuti ve Yemen gibi Kızıldeniz sınırındaki ülkelerin katılımıyla bugün başladı.

KahveKitap
Batı Filosu Komutanı ve Red Wave 1 tatbikatının lideri General Sakr bin Muhammed el-Harbi,

Perşembe gününe  kadar devam edecek olan tatbikatın, Kızıldeniz sınırındaki ülkeler için deniz güvenliğinin arttırılması, Kızıldeniz’e önemli bir ekonomik koridor olarak önem verilmesi nedeniyle, katılımcı ülkeler arasında askeri işbirliğinin güçlendirilmesi, sahip olunan deneyimlerin paylaşılması ve savaş kuvvetlerinin hazır olma halinin arttırmasının hedeflediğini söyledi.

Öte yandan, Tatbikat Direktörü Tuğgeneral Ali Muhammed el-Ganami ise, bu askeri tatbikatta tüm katılımcı güçler için eğitimin en önemli yönünü oluşturan teorik ve pratik uygulamaların tatbik edileceğini bildirdi.

El-Ganami ayrıca, tatbikatın, Suudi Arabistan Donanması'nın savaş kabiliyetleri ve savaşa hazır olma yeteneğini geliştiren deniz sistemleri ile mücadele yetenekleri doğrultusunda önceden planlanmış bir takım varsayımları içerdiğini de sözlerine ekledi. 
Kaynak : Şarku'l Avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder