Video Foto Galeri Yazarlar
17.7.2019 - Çarşamba

​Suriye’nin kuzeybatısındaki çatışmalarda 10 rejim askeri öldü

Okunma: 569
SURİYE 12 Temmuz 2019 23:51
Videoyu Aç ​Suriye’nin kuzeybatısındaki çatışmalarda 10 rejim askeri öldü

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden (SOHR) bugün yapılan açıklamada ülkenin kuzeybatısında devam eden çatışmalarda rejim güçlerinden 12 kişinin öldüğü bildirildi. Böylece geçen çarşamba gününden bu yana meydana gelen ölümlerin sayısı 120’ye yükseldi.

KahveKitap
Suriye rejim güçleri, Rusya’nın desteğiyle geçen perşembe gece yarısından sonra gerçekleştirdiği yoğun hava saldırıları ve bombardımanlar sonucunda Hama’nın kuzeybatı kırsalındaki Hamamiyat köyü ve stratejik öneme sahip tepeyi yeniden kontrol altına aldı.

SOHR’a göre rejim güçlerinden 10 kişi öldü. Geçen çarşamba günü patlak veren çatışmalarda rejim güçleri ve onlara bağlı gruplardan 67 kişi öldü.

İki taraf arasında çatışmalar devam ederken rejim güçleri geçen perşembe günü İdlib ve çevresindeki hava saldırılarına hız verdi.

SOHR’a göre rejim uçakları tarafından İdlib'in güney ve doğu köylerinin yanı sıra Hama'nın da kuzey köylerinde sabahtan bu yana gerçekleştirilen 18 hava saldırısında dört sivil hayatını kaybetti. Saldırılarda 37'den fazla kişinin yaralandığı ve aralarında durumu ağır olanların da bulunduğu ifade edildi.

Haber var islah eder, haber var ifsad eder