Video Foto Galeri Yazarlar
19.8.2019 - Pazartesi

​Suudi Hava Kuvvetleri Hamis Muşayt şehrinde Husilere ait iki İHA’yı imha etti

Okunma: 275
KÖRFEZ ÜLKELERİ 3 Nisan 2019 15:41
Videoyu Aç ​Suudi Hava Kuvvetleri Hamis Muşayt şehrinde Husilere ait iki İHA’yı imha etti

Suudi Arabistan Hava Savunma Kuvvetleri tarafından, dün saat 21.35’te Hamis Muşayt şehrindeki yerleşim birimlerine doğru iki insansız hava aracının (İHA) yöneldiğinin tespit edildiğini ve angajman kurallarına göre bunların imha edildiğini bildirdi.

KahveKitap
Albay el-Maliki, Husilere ait İHA’ların imha edilmesi sırasında iki yerleşim bölgesine saçılan parçalar nedeniyle bir çocuk ve bir kadın olmak üzere beş kişinin yaralandığını bununla birlikte bazı ev ve araçlarda maddi hasar meydana geldiğini aktardı.

İran destekli Husi milislerin patlayıcı yüklü tekneler ve İHA saldırılarıyla sivilleri hedef alma girişimlerinin devam ettiğine dikkat çeken el-Maliki, bu düşmanca terör saldırılarının çıkış noktasının Hudeyde olduğunu belirtti.

El-Maliki, Arap Koalisyonu’na bağlı Ortak Kuvvetler Komutanlığı’nın, Birleşmiş Milletler (BM) Özel Temsilcisi’nin siyasi çabalarının yanı sıra Stockholm Anlaşması’nın uygulanması için Yeniden Düzenleme Koordinasyon Komitesi’ni desteklemeye devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Diğer taraftan, Asir Bölgesi Sivil Savunma Müdürlüğü Sözcüsü Albay Muhammed el-Asımi, Sivil Savunma ekiplerinin dün akşam saat 21:36'da İran tarafından desteklenen Husi milisler tarafından Hamis Muşayt şehrine doğru gönderilen iki İHA’nın parçalarını tespit etmeye başladıklarını söyledi.

El-Asimi, Husilere ait İHA’ların imha edilmesiyle yerleşim bölgelerine saçılan parçalar nedeniyle bir çocuk ve bir kadın olmak üzere beş kişinin yaralandığını bununla birlikte bazı ev ve araçlarda maddi hasar meydana geldiğini belirtti.

Kaynak : şarkul avsat

Haber var islah eder, haber var ifsad eder