Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2019 - Cumartesi

​Ürdün Kralı genel af yasasını onayladı

Okunma: 599
DÜNYA 5 Şubat 2019 21:40
Videoyu Aç ​Ürdün Kralı genel af yasasını onayladı

Ürdün Kralı 2. Abdullah, genel af yasasını onaylayan kararnameyi yayınladı.

KahveKitap
Ürdün Kraliyet Divanından yapılan açıklamaya göre, Kral Abdullah, Ürdün Parlamentosu ve Temsilciler Meclisi’nde kabul edilen 2019 yılı genel af yasasını onayladı.

Genel af yasası, trafik ihlalleri, ödenmeyen cezalar, uyuşturucu suçları, hakaret, dolandırıcılık ve karşılıksız çek gibi küçük suçları kapsarken, devlet güvenliğini tehdit eden terörizm, ihanet, casusluk, vergi kaçakçılığı, kamu fonlarının kötüye kullanılması, tecavüz ve adam kaçırma gibi ciddi suçları içermiyor.

Ürdün Kralı, hata yapanlara yanlışlarını düzeltmek için yeni bir şans vermenin önemine dikkat çekerek, 13 Aralık 2018'te hükümete, ‘vatandaşların karşılaştığı ekonomik zorluk ve sosyal baskıların hafifletilmesine katkıda bulunmak’ amacıyla genel af için bir yasa tasarısı çıkarılması talimatı vermişti.

Ürdün Adalet Bakanı Bessam Talhuni, genel af yasasının 8 bin kişiyi kapsayacağını açıkladı.

İslah ve Rehabilitasyon Merkezi Başkanı Tuğgeneral Eymen el-Avayşa, Alghad gazetesine geçen ay yaptığı açıklamada, Ürdün’deki İslah ve Rehabilitasyon Merkezleri’nin (cezaevleri) kapasitesinin 12 bin tutuklu olduğunu ancak şu anda bu sayının 19 bine ulaştığını söylemişti.
Kaynak : Şarku'l Avsat
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder