Video Foto Galeri Yazarlar
26.9.2017 - Salı

‘Ve Müminleri De Teşvik Et’ 3. Bölüm Yayınlandı -Tam Metin-

Okunma: 1841
İSLAM DÜNYASI 15 Temmuz 2017 18:39
Videoyu Aç ‘Ve Müminleri De Teşvik Et’ 3. Bölüm Yayınlandı -Tam Metin-

‘Ve Müminleri De Teşvik Et’ 3. Bölüm Yayınlandı -Tam Metin-

Somali merkezli El Şebab Hareketi ‘Ve Müminleri De Teşvik Et’ başlıklı video serisinin ikinci bölümünü yayınladı. İlk bölüm, geçtiğimiz hafta örgüte yakınlığıyla bilinen hesaplar tarafından paylaşılmıştı.

Ndugu Hattab adındaki El Şebab üyesinin konuşmasıyla başlayan videoda şu ifadelere yer verildi:

“Allah’a hamd olsun. Rasulullah’a selatu selam olsun. Sevgili kardeşlerim size ilk nasihatim Allah’tan korkmanız ve size farz kıldıklarını yerine getirmeniz ve ardından nafileleri yapmanızdır. Biliniz ki takva Allah ve Resulünün bize emrettiklerini takip etmekle elde edilir; zillet ise onlara itaatsizliktedir.

Sevgili kardeşlerim, size Allah yolunda cihada tutunmanızı ve İslam’a verilecek zafere yardım etmenizi tavsiye ederim; çünkü kesinlikle doğru yol budur ve ümmetin yeniden izzetine kavuşacağı yol da budur.

Bu yol, Kıyamet Gününde Allah’ı kulundan razı edecek ve kulu da huzurunda durduğu vakit Allah’tan razı edecek yoldur; ve ardından Allah’ın izniyle kul Cennete girecektir.

Ey Müslümanlar, küffarın İslam beldelerini işgal etmesine ve Müslümanları kuşatmasına müsaade etmeyin. Bizim için uykudan uyanma zamanıdır. Müslümanlar, küffarın zulmü altında zilletle yaşıyorlar. Kardeşlerimize nasıl davrandıklarını, hapse zorlandıklarını ve orada kalmaya terk edildiğini hepiniz gördünüz.

Ey Müslümanlar, uyanmalı ve eksikliklerinizin farkına varmalısınız. Kaygınız, ayak basacağınız bir yerin veya yenilecek bir yiyeceğin eksikliği olmamalı, bunun yerine kaygınız Kıyamet Gnünde Allah’ın huzurunda hesaba çekilmek olmalı.

Ey Müslümanlar, Allah’ın emrine uyun: “Savaş, hoşunuza gitmediği halde üzerinize yazıldı (farz kılındı). Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz.(Bakara 216)

Sevgili kardeşlerim, Allah bu dünya hayatını sevdiğimizi ve bu dini savunmak için çıkmamız istendiğinde neden mallarımıza tutunduğumu biliyor. Biz, mallarımıza, çocuklarımıza ve eşlerimize verdiğimiz öncelik nedeniyle geride kalıyoruz. Bizim bu şeylere olan sevgimize rağmen Allah onların sadece önemsiz konular olduğunu açıklıyor ve bize O’nun yolunda çıkmamızı ve Onun dini için savaşmamızı emretmiştir.

Allah buyurur ki: “…Sevdiğiniz şey sizin için şer olabilir.”

Ey kardeşler, biliniz ki ahiret hayatı dünya hayatından hayırlıdır. Sevgili kardeşler, ahirete doğru acele edin, çünkü ahiret yurdu muhakkak ki daha hayırlıdır. Bu hayat geçiciyken ahiret yurdu ebedidir. Sevgili kardeşler bu dünya hayatına yapışıp kalmayın. Bilin ki siz cihat beldelerine vardığınızda ve Allah’ın dinine zafer kazandırdığınızda Allah sizden razı olacak ve tüm günahlarınızı affedecektir. Sevgili kardeşler, başarı çoklukla elde edilmez fakat bunun yerine Allah’ın emirlerini yerine getirmekle ve Allah yolundaki bu cihat yolunda gitmekle elde edilir. Eğer bunu yaparsanız, o zaman Allah Kuran’da buyurduğu gibi size zafer bahşedecektir: “Eğer siz Allah’a yardım ederseniz Allah da size yardım eder ve ayaklarınızı sabit kılar.” (Muhammed 7)

Allah, Peygamberimize, ailesine ve sahabesine selatu selam etsin.”

“Ve Müminleri De Teşvik Et” başlıklı serinin ilk iki bölümünde olduğu gibi El Şebab Hareketi üyesinin konuşmasının ardından ekrana cihat marşı söyleyen savaşçılar geldi. Video, Abbud Raci’nin şu konuşmasıyla son buldu.

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; Mobilya | Klasik Mobilya | ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |