Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

‘Ve Müminleri De Teşvik Et’ 4. Bölüm Yayınlandı -Tam Metin-

Okunma: 3564
İSLAM DÜNYASI 19 Temmuz 2017 11:33
Videoyu Aç ‘Ve Müminleri De Teşvik Et’ 4. Bölüm Yayınlandı -Tam Metin-

Somali merkezli El Şebab Hareketi ‘Ve Müminleri De Teşvik Et’ başlıklı video serisinin dördüncü bölümünü yayınladı. İlk üç bölüm, geçtiğimiz günlerde örgüte yakınlığıyla bilinen hesaplar tarafından paylaşılmıştı.

Ndugu Hüseyin adındaki El Şebab üyesinin konuşmasıyla başlayan videoda şu ifadelere yer verildi:

“‘Hamd, ancak Allah içindir. O’na hamd eder, O’ndan yardım ve mağfiret dileriz. Nefislerimizin şerrinden, kötü amellerimizden O’na sığınırız. Allah kimi hidayete erdirirse onu saptıracak yoktur, kimi de saptırırsa onu hidayete erdirecek yoktur. Allah’tan başka ilah olmadığına şehadet ederim. O, tektir ve ortağı yoktur. Ve şehadet ederim ki, Muhammed O’nun kulu ve Resulüdür.

Allahu Teala, Kuran’da buyurur ki “Sen öğüt ver, hatırlat. Doğrusu öğüt müminlere yarar verir.” (Zariyat 55)

Peygamberimiz sallallahualeyhivesellem buyurur ki “Benden bir ayet bile olsa insanlara ulaştırınız.”

Biz, İslam Ümmeti olarak birbirimize hatırlatmakla emrolunmuşuz, çünkü kerim Peygamberimizden sallallahualeyhivesellem sonra bir peygamber gelmeyecek.

Allah Subhanehu ve Teala Kuran’da buyurur ki “Ey iman edenler, sizi acı bir azabdan kurtaracak bir ticareti haber vereyim mi? Allah’a ve O’nun Resulü’ne iman edersiniz, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda cihad edersiniz. Bu, sizin için daha hayırlıdır; eğer bilirseniz.” (Saff 10-11)

Biz Müslümanlar, Allah’a iman eder ve Cennete varis olma maksadıyla O’na ibadet ederiz. Yerine getirdiğimiz tüm bu ibadetlere rağmen yine de Allah, hâlâ bizi acı bir azabtan kurtaracak ticaret hakkında bilgilendiriyor. Bu ayet, O’nun dini için malıyla canıyla savaşanları Allah’ın acı veren Cehennem ateşinden koruyacağına dair Allah tarafından verilmiş bir sözdür.

Kenya’da, Tanzanya’da ve Somali’ye komşu ülkelerde yaşayan sevgili kardeşlerim, bilin ki Allah’ın izniyle cihat, burada, Somali’de ihya edildi. Allah’a hamd olsun. Eskiden, cihat deyince Afganistan, Filistin ve Çeçenistan’dan haberler işitirdik. Doğu Afrika’da yaşayan ortalama bir Müslüman için uzun yolculuk ve maddi külfet nedeniyle cephelere gitmek zordu. Gel gör ki şimdi ise Allahu Teala, cihadı Somali’de ihya etmeye izin verdi.

Kenya’daki Müslüman kardeşlerim, sizin için gerekli olan tek şey, sınırı geçip bu beldeye girmek. Vallahi, bilin ki Allah kullarına zafer ve yardım vadetmiştir. Bilin ki Peygamber sallallahualeyhivesellem, hadisinde küffarın Müslümanlarla savaşmak için bir yemeğin etrafında toplanıldığı gibi toplanacağı bir zamanın geleceğini bildirmiştir. Sahabe ‘bu Müslümanların sayısının azlığından mı’ diye sordu. Peygamberimiz ‘hayır’ dedi; ‘bilakis sayıları çok olacak fakat suyun üzerindeki çer çöp gibi olacaklar’ dedi. Ve kendisi daha sonra bunun nedeninin Dünya sevgisi ve ölüm korkusu olduğunu açıkladı. İslam Ümmetinin çoğunluğu bugün bilgi sahibi fakat sorun onların ölümü kerih görmesi ve dünyayı sevmesi.

Allah Subhanehu ve Teala buyurur ki “İman edenlere yardım etmek ise, bizim üzerimizde bir haktır.” (Rum 47) Bu, Allah’ın vaadidir. “Allah’tan daha doğru sözlü kim vardır?” (Nisa 122)

Bu nedenle, eğer bir Müslüman Allah yolunda cihat için çıkarsa, muhakkak ki Allah ona zafer bahşedecektir. Bugün birçoğunun kalbi Amerika’nın korkusu ve dehşetiyle dolmuş. Amerika kim ki?! Amerika, Allah katında değersizdir. “Göklerin ve yerin orduları Allah’ındır.” (Fetih 7)

Bilin ki Amerika’nın teneffüs ettiği oksijen Allah’a aittir. Eğer Allah, bu nimeti vermese, onlara yardım edecek kimse bulunur muydu?

Allah buyurur ki “İnkar edenler mallarını, Allah’ın yolundan alıkoymak için harcarlar ve harcayacaklar da. Sonra bu onlar için yürek acısı olacak, sonra yenilecekler.” (Enfal 36)

Amerika ve NATO, Afganistan’da 10 yıldan fazla süredir savaşıyor fakat yüksek miktarlarda para harcamalarına ve 100.000 askeri aşan ordu göndermelerine rağmen hala hedeflerine ulaşamadılar.

Bu Allahın vaadidir. Allah buyurur ki “sonra yenilecekler.” (Enfal 36)

Bu her kafirin mukadder sonudur, (Müslümanlar) tarafından yenilecekler. Bu yüzden size tavsiyem şudur ki kardeşlerim, biliniz ki izzetin kendisiyle elde edileceği tek yol, cihaddır. Kenya, Tanzanya, Etiyopya, Sudan ve Somali’nin komşusu olan ülkelerdeki hicret etme imkanına sahip genç ve yaşlılara sesleniyorum, şimdi hicretinizi yapın. Hep beraber hicret edelim ve bir araya gelelim ki böylece İslam’ı yayabilelim.

Esselamualeykum ve rahmetullahi ve berekatuh.”

“Ve Müminleri De Teşvik Et” başlıklı serinin ilk üç bölümünde olduğu gibi El Şebab Hareketi üyesinin konuşmasının ardından ekrana cihat marşı söyleyen savaşçılar geldi. Video, Abbud Raci’nin şu konuşmasıyla son buldu:

“Peygamber sallallahualeyhivesellem buyurur ki ‘Kim bana iman eder, İslam’ı kabul eder ve hicret ederse ben onun Cennetin köşesinde bir eve, Cennetin ortasında bir eve gideceğine kefilim. Kim bana iman eder, İslam’ı kabul eder ve Allah yolunda cihat ederse ben onun Cennetin köşesinde bir eve, Cennetin ortasında bir eve ve Cennetin yüksek konaklarına gideceğine kefilim. (Sunen Nesai)

Bunlar Cennette üç evdir; o Cennet ki genişliği göklerle yer arası kadardır.”

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |