Video Foto Galeri Yazarlar
18.10.2017 - Çarşamba

‘Ve Müminleri De Teşvik Et’ 5. Bölüm Yayınlandı -Tam Metin-

Okunma: 2489
İSLAM DÜNYASI 23 Temmuz 2017 18:00
Videoyu Aç ‘Ve Müminleri De Teşvik Et’ 5. Bölüm Yayınlandı -Tam Metin-

Somali merkezli El Şebab Hareketi ‘Ve Müminleri De Teşvik Et’ başlıklı video serisinin beşinci bölümünü yayınladı. İlk dört bölüm, geçtiğimiz günlerde örgüte yakınlığıyla bilinen hesaplar tarafından paylaşılmıştı.

Daktari Halid adındaki El Şebab üyesinin konuşmasıyla başlayan videoda şu ifadelere yer verildi:

“Gördüğünüz gibi sevgili kardeşlerim, şu an biz cihat beldesinde, Somali diyarındayız. Henüz cihat diyarlarına çıkmamış olan kardeşlerime derim ki işte size fırsat. Hicret edin; sizi cihat beldesinde ağırlayalım. Dünyanın farklı bölgelerindeki kardeşlerime cihadın bizi Allah’ın azabından koruyacak en kolay yol yolduğunu söylemek isterim.

Allah, Kuran’da buyurur ki “Ey iman edenler! Sizi elim bir azaptan koruyacak bir ticaret göstereyim mi? Allah’a ve Resulüne iman eder, mallarınız ve canlarınızla Allah yolunda cihat edersiniz.” (Saff 9-10)

Küfür beldelerinde cihadı fiziksel olarak yapamayacaksınız ve aranızdaki en cesur kişi, malıyla cihatta yer almak için inisiyatif alan kişidir. Cihatta fiziksel ve malla yer almak ve hicret etmek ise sadece malı harcamaktan daha faziletlidir. Allah, hicret edenlere nice mükafatlar vadetmiştir. Bu mükafatlardan biri de hicret edeceğiniz ‘yeryüzünde barınacak çok yer ve genişlik’ (Nisa 100) olacaktır.

Burada, cihatta (dünya) hayatımız için de zamanımız var. Şu önünüzde gördüğünüz manzara, yaşadığımız yerlerden biri. Size bu büyük ibadette yer alma kararı almanızı tavsiye ederiz. Hiçbir amel, Allah’a cihat ibadetinden daha sevimli değildir.

Kenya, Uganda, Tanzanya, Malavi, Mozambik, Angola ve dünyanın diğer yerlerindeki sevgili kardeşlerim, gelin ve bu ibadette yer alın ki Allah’ın hükmünü yeryüzünde ihya edebilelim. Küfür ülkelerinde kafirlerin arasında yaşamaya razı olmayın.

Şimdi cihat zamanı olmadığını iddia eden ulemai su (kötülük alimleri) olanlara aldırış etmeyin.  Eğer onları dinlerseniz, kaybedenlerden olursunuz. Bilin ki küffar, siz onların dinine uymadıkça selamet içinde yaşamanıza müsaade etmeyecektir. Kafir olan biriyle nasıl dostluk kurabilirsiniz? Bu, sizin dininizin öğretilerinden vazgeçtiğiniz anlamına gelir. ‘Neden’ diye sorabilirsiniz. Evet, çünkü Allah Subhanehu ve Teala, biz Müslümanlara küffarla beraber yaşamamayı ve onlar için tek yolun ya İslam’ı kabul etmek yada cizye ödeyerek Şeriat kuralları altında yaşamak olduğunu emretti. Küfür diyarlarında küffarın uşakları olarak yaşamaya rıza göstermeyin. Onların ülkelerinde bunun gibi bir silahla özgürce yürüyebileceğinizi düşünüyor musunuz? Tabi ki hayır!

Silahlı bir polisin etrafta dolaştığını görünce onlardan korkuyorsunuz ve saklanmak için kaçıyorsunuz. Bu bir zillettir ve Allah Subhanehu ve Teala bu zilleti O’nun hükümlerini uygulama niyetiyle silah kuşanıncaya kadar bizden kaldırmayacaktır.

Sevgili kardeşlerim, gelin savaşalım ki yeryüzünde Kuran ve Sünnet hükümleri uygulanabilsin. Küffarın altında düşük bir hayat yaşamaya razı olmayın. Ve inşallah küffar ülkelerine ulaşacağız ve bunu başardığımızda onlarla konuşacağımız tek dil silahın dili olacak. Küffar bu dilden başkasından anlamaz ve bu, onlar İslam’ı kabul edinceye ya da cizye ödeyip Şeriat hükümleri altında yaşayıncaya kadar Allah’ın bize onlarla iletişim kurmamız için emrettiği araçtır. Bu yüzden size vaktinizi heba etmemenizi (ve hicret etmenizi) tavsiye ederim.

İş ve mesleğiniz sizi aldatmasın. Örneğin eğer mühendisseniz ve becerilerinizi Allah’ın dini yükselsin diye kullanmıyorsanız ihtisasınızı kullanmıyorsunuz demektir. Doktor ya da profesör olarak yüksek bir eğitim aldığınızı düşünmeniz sizi aldatmasın. Bilin ki bu profesörlük ve ihtisaslar, siz onları Allah’ın dinini ihya etmek için kullanmadığınız sürece size yarar sağlamayacaktır. Ünlü bir müteahhit olduğunuza kanmayın. Akademik kariyerler size fayda vermeyecek ve bir gün eviniz mezar olacak ve Allah’a kavuştuğunuzda hesaba çekileceğiniz çok şey olacak. İyi eğitimli olduğunuz için Cehennem azabından korunacağınızı sanmayın, bu sadece dünyalık bir şey.

Küffar sizi bu meselelerle kendinizle meşgul olup dininizi önemsemez hale getirmekten ve böylece dünya hayatıyla meşgul olmanızdan memnun oluyor. Gerçek hayat burada, cihat beldesinde olandır. Rahatın her çeşidini bulacağınız yer burasıdır. Sevgili kardeşlerim, kariyer ve ihtisaslarına aldanmayın ve bu dünya hayatına kanmayın.

Siz Allah’ın kulusunuz. O’nun sizden razı olacağını ve sizin O’nun öfkesinden korunduğunuza dair garantiniz nedir? Sevgili kardeşlerim, şimdi (hicret için) yapacağınız tercih için iyi düşünün. Sevgili kardeşlerim, size gelmenizi tavsiye ederim, böylece Allah’ın dini için savaşabiliriz.

Amerikalı ve diğer kafir milletlerin güçlü ve kudretli olduğu inancına kapılmayın. Onlar değersizler ve  aşağılık kafirler olmaktan başka bir şey değiller. Siz Amerika’nın süper güç olduğunu düşündüğünüzde kendi kendinizi kandırmış olursunuz. Allah’ın izniyle Amerika’nın Mücahitlerin önünde diz çöktüğünü göreceğiz. Sevgili kardeşlerim, bu fırsatı kullanın ve Allah canınızı almadan önce bu ibadette yer alın. Sizi Allah’ın azabından koruyacak bu cihat yolundan daha kolay bir yol yoktur. Hicret edin ve Allah’tan çokça ecir alın. Malınızla canınızla Allah’ın dini için savaşın ki mükafatlandırılasınız.

Size kendisinde Allah yolunda cihat edilen bir belde için arayışa girmenizi ve böylece orada yerinizi almanızı tavsiye ederim. Somali’ye gelin ki buradaki ve tüm dünyadaki küffara karşı savaşta birbirimize yardım edelim. Genç te olsanız, yaşlı da olsanız bu sizin için bir fırsat. Mücahitlerin muzaffer olacakları çağ geldi. Bu çağ, gençlerin gençliğini cihat yolunda harcamaya çabalaması ve yaşlının da hayatını Allah yolunda malıyla canıyla cihat ederek sonlandırması gereken çağdır.”

“Ve Müminleri De Teşvik Et” başlıklı serinin ilk dört bölümünde olduğu gibi El Şebab Hareketi üyesinin konuşmasının ardından ekrana cihat marşı söyleyen savaşçılar geldi. Video, Abbud Raci’nin şu konuşmasıyla son buldu:

“Mücahit kardeşleriniz izzetli bir hayat yaşıyorlar. Bir erkek olarak kardeşlerinize gittiğiniz zaman sizi hoşnutlukla ağırlayacaklar, sizi eğitecekler ve bunun ardından size omzunuzda taşıyacağınız bir silah verecekler. İşte sadece o zaman gerçek bir erkek gibi yaşayacak ve gerçek bir erkek gibi gezeceksiniz. Şu an ise burada kadınlar gibi yaşıyoruz. Şimdi camiye silahlı iki adam girse onlar için para toplamışçasına sahip olduğumuz her şeyi onlara veririz.

Orada gerçek bir erkek gibi yaşayacak ve yürüyeceksiniz. Oradaki kardeşleriniz onlara yardım ettiğiniz için size saygı gösterecek ve sizi sevecekler, hakikatte ise siz onlara yardım etmiyorsunuz aksine siz, İslam’ı ayaklandırmaya ve Kuran hükmünü uygulamaya destek veriyorsunuz. Subhanallah!”

Kaynak : Asyanınsesi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |