Video Foto Galeri Yazarlar
19.10.2017 - Perşembe

100 askerle 3 gün çatıştı... şehit olduğunda...

Okunma: 15453
İSLAM DÜNYASI 8 Mart 2017 07:43
Videoyu Aç 100 askerle 3 gün çatıştı... şehit olduğunda...

Hindistan ordusu ile 3 gün tek başına savaştı, girdiği çatışmada hayatını kaybetti. Zişan mahlaslı Akib Molvi'nin cenazesine on binlerce kişi katıldı.

Hint ordusu tarafından Tral ilçesinin Nazninpora köyünde çembere alınan Molvi ve bir arkadaşının, yaklaşık yüz askere karşı 60 saat boyunca savaştığı belirtildi. Hint ordusunun bulundukları binayı bombardımana tutmasının ardından iki savaşçı enkaz altında kalarak şehid oldu. Molvi'nin silah arkadaşı Usame'nin bedeni bombardıman sonucu tamamen kömürleşmişti ve tanınmayacak haldeydi.  

Bölgedeki kaynakların ifadelerine göre, Hint ordusuna karşı savaşan Hizbul Mücahidin savaşçıları geri çekilmek zorunda kalmış, Molvi ve bir silah arkadaşı ise Hint ordusunu meşgul etmek için bir binada mevzilenmişti. Evi kuşatan Hint askerleri ve savaşçılar arasında yaşanan çatışmalar neredeyse üç gün sürdü. Çatışmalar sırasında Molvi, ailesine bir ses kaydı gönderme fırsatı da bulmuştu.

Hindistan polisi, Usame'nin Pakistan vatandaşı olduğunu açıkladı.

Hizbul Mucahidin üyesi olan Molvi'nin köyünde düzenlenen cenaze törenine onbinlerce Keşmirli katıldı. 

Tral, Avantipora ve diğer ilçelerden Hyuna köyüne gelen Keşmirliler, Molvi'nin cenaze namazını kıldı ve ardından 'özgürlük yanlısı' sloganlar attılar

Hindistan ve Pakistan arasında İngiltere'den bağımsızlıklarını kazandıkları 1947 yılından bu yana tartışma konusu olan Keşmir'de, Hizbul Mucahidin başta olmak üzere bir çok hareket Hint ordusuna karşı savaş veriyor. 

Kaynak : Mepanews

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
************ Sponsor Reklam Alanı; ucuz uçak bileti al | Kek kalıpları |