Video Foto Galeri Yazarlar
25.6.2019 - Salı

100’den Fazla İşgalci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 664
FİLİSTİN 10 Ocak 2019 22:47
Videoyu Aç 100’den Fazla İşgalci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, bu sabah (10 Ocak Perşembe) 100’den fazla İsraillinin işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ifade etti.

İslami Vakıflar Dairesi kaynakları, 77 Yahudi yerleşimcinin El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdiğini ve Yahudi rehberlerden sözde heykel hakkında bilgi aldığını söyledi.

Kaynaklar, bu sabah ayrıca Yahudi din okulu ve üniversitelerinden 15 öğrencinin de Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini bildirdi.

Yahudi yerleşimcilerin sadece avlunun belli bölgelerinde dolaşmasına izin veren işgal polisinin öğrencilerin ise kapalı alanlar hariç avlunun her yerini gezmelerine izin verdiği kaydedildi.

Bu sabah ayrıca işgal polisi görevlilerinden dokuzunun keşif gezisi adı altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği belirtildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder