Video Foto Galeri Yazarlar
23.7.2019 - Salı

100'e Yakın Yahudi Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 494
FİLİSTİN 1 Şubat 2019 03:40
Videoyu Aç 100'e Yakın Yahudi Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

İşgal polis teşkilatı görevlileri ile Yahudi yerleşimcilerden ve Yahudi din okulu öğrencilerinden oluşan gruplar 31 Ocak Perşembe sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
İşgal polisinin bu sabah 44 Yahudi yerleşimci ile Yahudi din okullarından ve üniversitelerinden 20 öğrencinin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiği bildirildi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi kaynakları, bu sabah 40 işgal polisinin de sivil kıyafetlerle El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdiğini açıkladı.

Kaynaklar, tepeden tırnağa silahlı özel kuvvetlerin baskına katılanları korumak için Mescid-i Aksa’nın avlusunda yoğun güvenlik önlemleri aldığını ifade etti.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder