Video Foto Galeri Yazarlar
25.6.2019 - Salı

107 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 334
FİLİSTİN 8 Nisan 2019 09:09
Videoyu Aç 107 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi işgalci dün sabah (7 Nisan Pazar) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Quds Press Haber Ajansı, işgal polisinin dün sabah 107 Yahudi yerleşimcinin El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiğini bildirdi.

İşgal polisinin baskın boyunca Mescid-i Aksa’nın avlusunda Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiği ve Mescid-i Aksa’nın doğu bölümündeki Er-Rahme Kapısı yakınlarında ayin yapan yerleşimcileri koruduğu kaydedildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder