Video Foto Galeri Yazarlar
21.7.2019 - Pazar

108 Yahudi İşgalci ve İstihbarat Görevlisi Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 2324
FİLİSTİN 11 Temmuz 2019 10:39
Videoyu Aç 108 Yahudi İşgalci ve İstihbarat Görevlisi Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci ve işgal istihbaratı görevlileri bu sabah (10 Temmuz Çarşamba) işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
İşgal polisinin baskın boyunca Yahudi yerleşimcileri koruduğu, yerleşimcilerin gruplar halinde Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştıkları ve işgal güçlerinin Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girişlerine kısıtlama getirdiği ifade edildi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi halkla ilişkiler sorumlusu Firas Ed-Dibs, 20’si Yahudi okulu öğrencisi 86 Yahudi yerleşimcinin bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini bildirdi.

Mescid-i Aksa’ya gruplar halinde giren Yahudi yerleşimcilerin avluda dolaştıkları sırada provokatif davranışlar sergilediklerini söyleyen Ed-Dibs, işgal istihbaratından 20 görevlinin de bu sabahki baskına katıldığını açıkladı.

İşgal polisinin sabah erken saatlerden itibaren Mescid-i Aksa’ya akın eden Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girişlerine kısıtlama getirerek birçoğunun kimliğine girişte el koyduğu kaydedildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder