Video Foto Galeri Yazarlar
18.8.2019 - Pazar

109 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 496
FİLİSTİN 7 Mart 2019 23:30
Videoyu Aç 109 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında bu sabah (7 Mart Perşembe) Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
İslami Vakıflar Dairesi’nden kaynaklar, 59 Yahudi yerleşimcinin bu sabah El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdiğini bildirdi.

Bu sabah ayrıca Yahudi okullarından ve üniversitelerinden 50 öğrencinin de üç buçuk saat süren baskına katıldığı belirtildi.

Yahudi yerleşimcilerin ve öğrencilerin baskınlar sırasında Mescid-i Aksa’ya girmek için kullandıkları El-Mağaribe Kapısı 1967’den bu yana işgal güçlerinin kontrolünde bulunuyor.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder