Video Foto Galeri Yazarlar
15.11.2019 - Cuma

112 Yahudi Yerleşimci ve İşgal Askeri Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

FİLİSTİN 26 Aralık 2018 08:43
Videoyu Aç 112 Yahudi Yerleşimci ve İşgal Askeri Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimci 25 Aralık Salı günü sabah işgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Quds Press Haber Ajansı’nın Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi kaynaklarından edindiği bilgiye göre, bu sabah 50 Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya girdi.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin baskın sırasında Er-Rahme Kapısı bölgesinde ayin yaptıklarını ifade etti.

Yahudi din okullarından ve üniversitelerinden 20 öğrencinin de bu sabah bir işgal subayı eşliğinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği kaydedildi.

Bu sabah ayrıca 42 işgal askerinin sivil kıyafetlerle Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği belirtildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder