Video Foto Galeri Yazarlar
24.7.2019 - Çarşamba

12 yıl İşgal Zindanlarında Esir Tutulduktan Sonra Serbest Bırakıldı

Okunma: 624
FİLİSTİN 30 Ekim 2018 14:11
Videoyu Aç 12 yıl İşgal Zindanlarında Esir Tutulduktan Sonra Serbest Bırakıldı

İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi olmakla suçlanarak 18 yıl hapse mahkum edilen El-Keylani, 12 yıl işgal zindanlarında esir tutulduktan sonra esir takası anlaşmasıyla özgürlüğüne kavuştu.

KahveKitap


İşgal yönetimi Cenin kentinin güneyindeki Yabed beldesi sakinlerinde esir Yakub El-Keylani’yi dört yıl sonra dün gece serbest bıraktı.El-Keylani’nin daha önce Özgürlerin Vefası esir takası anlaşmasıyla serbest bırakıldığı fakat işgal güçlerince yeniden gözaltına alındığı kaydedildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Yabed beldesi sakinleri Filistinli esiri kalabalık bir konvoyla karşıladı.Özgürlüğe kavuştuktan sonra ilk olarak evine giden El-Keylani’nin gözaltına alındığında henüz 4 aylık olan oğlu Nur’u kucakladığı bildirildi.

İşgal güçleri, esir takası anlaşmasıyla özgür kalan El-Keylani’yi El-Halil’de üç yerleşimcinin kaçırılarak öldürülmesi olayının ardından onlarca eski esirle birlikte Ekim 2014’te yeniden gözaltına almıştı.

İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi olmakla suçlanarak 18 yıl hapse mahkum edilen El-Keylani, 12 yıl işgal zindanlarında esir tutulduktan sonra esir takası anlaşmasıyla özgürlüğüne kavuştu.Ekim 2014’te yeniden gözaltına alınan Filistinli esir, işgal rejimi zindanlarında dört yıl tutulduktan sonra dün gece serbest bırakıldı.

 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder