Video Foto Galeri Yazarlar
19.7.2019 - Cuma

137 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 341
FİLİSTİN 9 Mayıs 2019 23:51
Videoyu Aç 137 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

İşgal polisi özel kuvvetlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında bu sabah (9 Mayıs Perşembe) 137 Yahudi yerleşimci El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Mescid-i Aksa’da cemaatten çok sayıda kişi olduğu, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda bir süre provokatif şekilde dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktığı belirtildi.

Fanatik Yahudi örgütleri, Yahudi yerleşimcileri “İsrail’in Bağımsızlık Bayramı” vesilesiyle Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrısında bulunmuştu.

İşgal güçlerinin baskından kısa süre önce El-Mağaribe Kapısı’nı açtığı ve Yahudi yerleşimcileri korumak için Mescid-i Aksa’nın avlusunda önlem aldığı kaydedildi.

Bu arada, işgal güçlerinin baskınlara karşı çıktığı için kara listeye aldığı kadın ve erkek aktivistlerin Mescid-i Aksa’ya girmelerine izin vermediği kaydedildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder