Video Foto Galeri Yazarlar
21.7.2019 - Pazar

138 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 1955
FİLİSTİN 11 Temmuz 2019 22:10
Videoyu Aç 138 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınlar devam ederken, 138 Yahudi yerleşimci bu sabah (11 Temmuz Perşembe) işgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya girdi.

KahveKitap
Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda provokatif davranışlar sergileyerek dolaştıkları ve birçok kez ayin girişiminde bulundukları belirtildi.

İşgal güçlerinin Filistinli gençlerin Mescid-i Aksa’ya girişlerine kısıtlama getirdiği ve giriş kapılarında kimliklerine el koyduğu ifade edildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
 
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder