Video Foto Galeri Yazarlar
16.6.2019 - Pazar

140 İsrailli Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 402
FİLİSTİN 12 Şubat 2019 16:15
Videoyu Aç 140 İsrailli Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

İşgal polisi görevlileri, Yahudi yerleşimciler ve Yahudilik okulu öğrencileri bu sabah (12 Şubat Salı) Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Quds Press Haber Ajansı’nın Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi yetkililerinden edindiği bilgiye göre, işgal polisi bu sabah 43 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya girmesine, avlusunda dolaşarak ayin yapmasına izin verdi.

Kaynaklar, bu sabah ayrıca Yahudilik  okullarından ve üniversitelerinden 83 öğrencinin de bir işgal subayı eşliğinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini açıkladı.

Kaynaklar ayrıca işgal polis teşkilatından 14 görevlinin de bu sabah El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek keşif gezisi adı altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini bildirdi.

İşgal polisinin ve tepeden tırnağa silahlı özel kuvvetlerin baskına katılanları korumak için sabah saatlerinden itibaren Mescid-i Aksa’nın avlusunda geniş güvenlik önlemleri aldığı kaydedildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder