Video Foto Galeri Yazarlar
23.8.2019 - Cuma

165 İsrailli Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Okunma: 478
FİLİSTİN 21 Şubat 2019 22:48
Videoyu Aç 165 İsrailli Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Onlarca Yahudi yerleşimcinin bu sabah (21 Şubat Perşembe) işgal polisinin ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği bildirildi.

KahveKitap
Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi kaynaklarından elde edilen bilgiye göre, 97 Yahudi yerleşimci bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Baskın sırasında Yahudi yerleşimcilerden bazılarının işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Er-Rahme Kapısı bölgesinde ayin yaptığı kaydedildi.

Bu sabah ayrıca Yahudi okullarından ve üniversitelerinden 15 öğrencinin, işgal hükümetinde görevli 50 memurun ve işgal istihbaratından 3 görevlinin Mescid-i Aksa’ya girdiği belirtildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Haber var islah eder, haber var ifsad eder