Video Foto Galeri Yazarlar
17.7.2018 - Salı

20.09.2017 - Günün Ayet ve Hadisi

Okunma: 1024
AYET VE HADİS 20 Eylül 2017 00:10
Videoyu Aç 20.09.2017 - Günün Ayet ve Hadisi
ALLAH Azze ve Celle şöyle buyuruyor; 
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم 
وَرَدَّ اللَّهُ الَّذِينَ كَفَرُوا بِغَيْظِهِمْ لَمْ يَنَالُوا خَيْرًا وَكَفَى اللَّهُ الْمُؤْمِنِينَ الْقِتَالَ وَكَانَ اللَّهُ قَوِيًّا عَزِيزًا 
 
Allah, inkâr edenleri kin ve öfkeleriyle geri çevirdi, onlar hiç bir hayra varamadılar. Savaşta Allah (yardımcı ve zafer nasib edici olarak) mü'minlere yetti. Allah çok güçlüdür, üstün ve galib olandır. (Ahzab 25)
 
Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem): 

.....Umeyr ibnu'l-Esved el-Ansî şöyle tahdîs etmiştir: Ken­disi Ubâde ibnu's-Sâmit'e gelmiş. Ubâde o sırada Hımış sahilinde ken­disine âid bir bina içine inmiş, beraberinde de zevcesi Ümmü Haram bulunuyormuş.
Umeyr dedi ki: Bize Ümmü Haram bintu Mühân, kendisinin Pey-gamber'den: "Ümmetimden denizde gaza eden ilk muhâribler (mağ­firet olunmayı) vâcib kılmışlardır (yânı hakk etmişlerdir)" buyurur­ken işittiğini tahdîs etti.
Ümmü Haram dedi ki:
— Ben de: Yâ Rasûlallah! Ben bunların içinde miyim? diye sor­dum; "Sen onların arasındasın" diye cevâb verdi. Bundan sonra Pey­gamber: "Ümmetimden Kaysar'ın şehrine gaza eden ilk muhâribler de mağfiret olunmuşlardır" buyurdu. Ben bunların içinde miyim yâ Rasûlallah? diye sordum. O: "Hayır!" diye cevâb verdi.
(Buhari)

Haber var islah eder, haber var ifsad eder