Video Foto Galeri Yazarlar
24.11.2017 - Cuma

21 OCAK TALİBAN RAPORU

Okunma: 3016
AFGANİSTAN 21 Ocak 2017 23:16
Videoyu Aç  21 OCAK TALİBAN RAPORU

Afganistan'da 21 Ocak günü yaşananların özeti

ISLAH HABER / ÇEVİRİ HABER

HELMEND / 21 OCAK
Dün geç saatlerde, Mücahidlerin Sangin ilçesinin Bazar bölgesine yakın bir yerde bir ücretli karakola pusu kurmasından sonra en az 8 uşak öldürüldü ve 2 kişi de yaralandı.
Daha sonra cesetleri taşımak için gelen düşman birlikleri Mücahidlerin sniper saldırılarına maruz kaldı.4 kukla daha öldürüldü ve geri kalanı da kaçmak zorunda kaldı.
 
KANDEHAR / 21 OCAK
Arghandab ilçesinin Syah Sang Darea bölgesinden gelen haberlere göre, Mücahitler bir polis kontrol noktasına saldırılar düzenledi.
Bir tetikçi, düşman takviyesinin bir APC ve bir Ranger pikap’ın IED saldırısında imha edilirken gelmesine sinirlendi. Saldırı sırasında isimleri belirsiz birkaç tetikçi öldü veya yaralandı.
Bu sırada, söz konusu ilçenin birleşik Matea bölgesine yakın bir yerde Mücahitlerin pusu kurması sonucu en az 3 kukla öldürüldü ve silahlarına el konuldu.
 
FARYAB / 21 OCAK
Eyaletin Dawlatabad ilçesinden gelen haberlere göre, dün öğle saatlerinde Mücahitler, söz konusu ilçenin Chaman Kashlak bölgesindeki ücretli bir kontrol karargahına saldırı düzenledi.
Ağır ve hafif silahlarla yapılan saldırı yerel saatle akşam 8’e kadar sürdü. Saldırı sonunda, karargah istila edildi , geniş bir alan Mücahidlerin kontrolüne geçti ayrıca 3 kukla öldürüldü.
Bir tüfek, 1 motosiklet, 8 RPG, 1 AK, 14 el bombası, 1 cephane  ve 17.000 nakit para ele geçirildi.Operasyonda bir mücahid de yaralandı.
 
HELMEND/ 21 OCAK
Dün geç saatlerde, Nawa ilçesinin Dasht bölgesindeki bir mayın saldırısından sonra bir ücretli APC imha edildi.Etrafta birçok ölü ve yaralı vardı.
Ayrıca muhtemelen, geceleyin Mücahidlerin, Garmsir ilçesinin Takhta Pul bölgesindeki bir kontrol karargahına ağır ve hafif silahlarla saldırmasından sonra düşman ağır kayıplar verdi.
 
SARİPUL / 21 OCAK
Yetkililer, geceleyin Mücahidlerin, Sozma Kala ilçesinin Borkot bölgesini bombalamasında ağır bir şekilde yaralanan düşman ordusunun kilit isimlerinden komutan Kotarma’nın sabaın erken saatlerinde hastanede öldüğünü belirtti.
Ayrıca Cuma günü, Sayyad ilçesinin Dara Band  bölgesinde bir Arbaki tetikçisi olan Kamaludin tövbe etti ve düşman sıralarını terk etti.
 
Kaynak : ISLAH HABER

Haber var islah eder, haber var ifsad eder