Video Foto Galeri Yazarlar
15.10.2019 - Salı

28 Ramazan'da Mescidi Aksa'ya Büyük Bir Baskın Düzenleme Tehdidinde Bulundular

Okunma: 413
FİLİSTİN 14 Mayıs 2019 14:39
Videoyu Aç 28 Ramazan'da Mescidi Aksa'ya Büyük Bir Baskın Düzenleme Tehdidinde Bulundular

Sözde heykel cemaatleri olarak tanımlanan aşırı siyonist bazı gruplar Ramazan'ın 28'ine tekabül eden 2 Haziran tarihinde Mescidi Aksa'ya büyük bir baskın düzenleme tehdidinde bulundular.

KahveKitap
Bu günün işgalciler tarafından Kudüs Günü olarak nitelendirildiği ifade edildi.

Söz konusu siyonist gruplar belirtilen tarihte, binlerce kişinin toplanabileceği ve Mescidi Aksa baskınına katılabileceği iddiasında bulundular.

Bu gruplardaki aşırı siyonistlerden bir kişi polisin o gün Mescidi Aksa'ya baskın düzenlenmesinin engellenmesine dair kararının iptal edilmesi için işgal devletinin Yüksek Mahkemesi'nde dava açtı ve kendilerinin o gün Mescidi Aksa'ya baskın düzenlemek için savaş içinde olduklarını söyledi.

Söz konusu heykel grupları işgal yönetimi başbakanı Binyamin Netanyahu'nun 28 Ramazan tarihinde kendilerine Mescidi Aksa'ya baskın düzenlemek için izin vermesini sağlamak amacıyla işgal parlamentosu Knesset'in bazı üyeleriyle irtibat halinde olduklarını ifade ettiler.

Normalde burada toplanan Müslümanların sayısının büyük miktarda artması sebebiyle her yıl Ramazan'ın son on gününde Mescidi Aksa aşırı siyonist yahudi gruplarının baskınlarına kapatılıyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder