Video Foto Galeri Yazarlar
19.2.2019 - Salı

28 ŞUBAT MAHPUSLARI SERBEST BIRAKILSIN

Okunma: 1912
GÜNDEM 14 Şubat 2018 16:39
Videoyu Aç 28 ŞUBAT MAHPUSLARI SERBEST BIRAKILSIN

MAZLUMDER’in organizasyonuyla bir araya gelen çeşitli İslâmi kuruluşlar, kitle ve STK temsilcileri ile 28 Şubat mağdurlarının yakınları, Bolu Cezaevi önünde basın açıklaması yaptı.

NisaButikAdana
MAZLUMDER’in organizasyonuyla bir araya gelen çeşitli İslâmi kuruluşlar, kitle ve STK temsilcileri ile 28 Şubat mağdurlarının yakınları, Bolu Cezaevi önünde basın açıklaması yaptı.MAZLUMDER Başkanı Ramazan Beyhan’ın konuşmasıyla başlayan basın açıklaması, MAZLUMDER Genel Sekreteri Avukat Kaya KARTAL’ın cezaevinde görüştüğü mahpusların (Ömer USTAHÜSEYİNOĞLU, Velit BİLEN, Tamer ASLAN, Eyüp BOZKURT, Salih BAYTAP, Sabri AKTAŞ, İrfan ÇAĞRICI, Gülsan AYDIN, Can ÖZBİLEN, Osman ERDEMİR, Necdet YÜKSEL, Cemil ŞAHİN) mesajlarını okumasıyla devam etti.

Mahpus yakınlarından; Salih BAYTAP’ın ağabeyi Şevket BAYTAPAhmet ŞAT’ın ablası Zeynep DURMAZ birer konuşma yaptılar.

Gazeteci-Yazarlar Hakan ALBAYRAKYakup KÖSE, Mehmet Ali TEKİN ve Tayyar TERCAN da “Son 28 Şubat Olsun” taleplerini dile getirdiler.

Mustazaflar Cemiyeti adına Mehmet EŞİNKöklü Değişim Dergisi adına Süleyman UĞURLUFatih Akıncıları Onursal Başkanı Mehmet ŞAHİN ve dün akşam Kuzey Irak’taki cezaevinden Türkiye’ye getirilen ve cezaevine gönderilen Şahımerdan SARI Hocanın yakını ve talebesi Hacı Ali DOĞAN birer konuşma yaptılar.

Süleyman UĞURLU konuşmasında; 28 Şubat’ta Müslümanlara karşı açılan “Müslümanlar hala içerdeyse ve 105 Hizb-ut Tahrirli Müslümana 660 yıl ceza veriliyorsa bin yıl süreceği söylenen ‘topyekûn savaş’ hala bitmemiş demektir. İktidar –ki herşey onun elinde- bu savaşın bittiğini bize göstermesi lazım. Çok basit: herşey hakkında KHK çıkartılıyor. Bunda da çıkartılabilir, bunda da bir düzenleme yapılabilir. Yeter ki istesinler. Yeter ki bize bu savaşın bittiğini, bin yıl sürmediğini göstersinler. Ama maalesef Müslüman mahpuslar cezaevinden çıkmadığı sürece biz bu savaşın bittiğine inanmayacağız.” dedi.

Son olarak MAZLUMDER İstanbul Şube Başkanı Ali ÖNER’in basın açıklaması metnini okuması sonrası grup dağıldı.
 

Haber var islah eder, haber var ifsad eder
NisaButikAdana