Video Foto Galeri Yazarlar
18.2.2020 - Salı

Duveyk, Washington'dan Filistin Sahasını Karıştırmamasını İstedi

FİLİSTİN 10 Nisan 2013 21:09
Duveyk, Washington'dan Filistin Sahasını Karıştırmamasını İstedi Filistin Parlamentosu Başkanı Aziz Duveyk

Filistin Parlamentosu Başkanı Aziz Duveyk, Amerika Birleşik Devletleri'nden Filistin sahasıyla oynamaya son vermesini isteyerek, Filistin'deki bölünmüşlük halinin sona ermesi ve uzlaşının sağlanması için bunun şart olduğunu söyledi.

Aziz Duveyk, Hindistan'ın Filistin Yönetimi nezdindeki temsilcisi B. C. Mübarek ile Filistinli milletvekillerinin Ramallah'taki ofisinde bugün (10 Nisan Çarşamba) bir araya geldi. Görüşmeye Filistinli milletvekilleri Abdurrahman Zeydan ve Eymen Drağime de katıldı.

Uzlaşının başarılı olması için Amerika'nın Filistin sahasına müdahale etmekten ve uzlaşıyı engellemekten vazgeçmesi gerektiğini ifade eden Duveyk, Filistinlileri de işgalciyle mücadele için direniş programı etrafında birleşmeye davet etti.

Hindistan'ın Filistin davasına verdiği desteği öven Duveyk, görüşme sırasında Hindistanlı temsilciye Filistin sahasında yaşanan gelişmelerle ilgili bilgi verdi.

Milletvekili Abdurrahman Zeydan da Amerika'nın Filistin davasına bakışını değiştirme konusunda ümitlerini kaybettiklerini ifade ederek, Obama'nın geri adım attığını söyledi.

Hindistan temsilcisi Mübarek de Hindistan'ın Gandi zamanından bu yana Filistin halkının davasını desteklediğini belirterek Filistin uzlaşısının bir an önce tamamlanması çağrısında bulundu. FEM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

FES TURİZM