Video Foto Galeri Yazarlar
6.12.2019 - Cuma

334 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

FİLİSTİN 9 Haziran 2019 21:35
Videoyu Aç 334 Yahudi İşgalci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimcilerden oluşan gruplar, bu sabah (9 Haziran Pazar) işgal güçlerinin ve özel kuvvetlerin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

KahveKitap
Kudüslü kaynakların verdiği bilgilere göre, Yahudi yerleşimcilerin bugün gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskına katılanların sayısı 334’e ulaştı.

Yahudilerce kutsal kabul edilen bayram günlerinin başlaması münasebetiyle fanatik Yahudi cemaatlerinin bugün Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrıları yaptıkları kaydedildi.

Yahudi yerleşimcilerin Ramazan bayramının ardından Mescid-i Aksa’ya ilk kez bu sabah yeniden baskın düzenlediği bildirildi.

Fanatik Yahudi yerleşimciler dün gece Kudüs’ün Eski Belde semtinde arbede çıkarmış, olaylar Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesine kadar uzanmıştı.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Haber var islah eder, haber var ifsad eder
Şahımerdan Sarı Hoca